reklamı kapat

POPÜLER

Bitaksi ve Fiat

Bitaksi ve Fiat ortaklığı başladı; taksilerde kabin dönemi

Koronavirüs salgını ve taksilerde yaşanan güvenlik zafiyetleri sebebi ile Bitaksi ve Fiat, hem sürücüleri hem de yolcuları koruyacak yeni bir sistem geliştirdi.

Taksilerde uzun süredir sürücüler ve yolcuları ayıracak bir “kabin” projesi konuşuluyordu. Yurt dışında hali hazırda uygulanan bu sistem ile birlikte sürücü ve yolcu arasındaki iletişim minimuma indiriliyor. Bitaksi ve Fiat ortaklığı ile beklenen proje sonunda gerçek oldu. Koronavirüs salgını sebebi ile toplu taşıma kullanmak istemeyen yolcuların da bu proje ile daha güvenli seyahat etmesi bekleniyor. Çünkü artık sürücü ve yolcu arasında hava girişi bile sınırlı olacak. Yolcular çok daha izole bir şekilde yolculuk yapabilecek. Aynı zamanda gasp gibi sürücülerin oldukça mağdur olduğu konularda da koruma sağlanacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fiat Marka Direktörü Altan Aytaç, “Fiat markası olarak amacımız konfor, tasarım ve teknolojiyi herkes için ulaşılabilir kılmak. Yaşadığımız bu sıra dışı süreçte, yetkinliklerimizi ve gücümüzü topluma ve müşterilerimize fayda yaratmaya yönelttik. Müşterilerimizin yanında olduk. Bu dönemde devreye aldığımız pek çok uygulamanın ardından BiTaksi ile yine toplum sağlığına katkı sağlayacak özel bir çözüm geliştirmiş olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Pandemi döneminde artan sosyal mesafe gerekliliği ve ulaşımda izole olma ihtiyacının da etkisiyle otomobile talebin arttığını gözlemliyoruz. Bu bakış açısıyla bize ulaşan BiTaksi’nin talebiyle, taksi yolcuları ve sürücülerini virüsten koruyacak kabin sistemini oluşturduk. Tofaş Ar-Ge Merkezi’nde geliştirilen kabin izolasyon sistemimiz, titiz bir güvenlik anlayışı ile piyasadaki uygulamalardan farklı olarak sürücü ve yolcuyu koruyacak, teması en aza indirecek çözümler içeriyor.

Bitaksi ve Fiat ortaklığı dikkat çekti

Diğer donanım versiyonlarımız için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Koruma panellerinin montajını, yetkili servislerimizde Fiat güvencesiyle yapacağız. Ayrıca sadece İstanbul ve Ankara’da değil, tüm Türkiye’deki ihtiyaç duyan Egea sahipleri, Fiat bayi ve yetkili servislerine giderek bu koruma panellerini satın alıp otomobillerine montajını yaptırabilecekler. Fiyatlandırmamız ise KDV ve montaj işçiliği dahil 2 bin 500 TL olacak”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BiTaksi Genel Müdürü Kaan Sancaklı ise, “Tüm dünya olarak içinden geçtiğimiz bu zorlu günlerde toplumsal fayda sağlayacağına inandığımız Kabinli Taksi projemizi hayata geçirmek için Fiat ile bir araya geldik. Dünyada ilk kez bir mobil uygulamanın ve otomobil markasının iş birliğiyle gerçekleştirdiğimiz projemiz kapsamında, hem yolcu hem de sürücülere güvenli ve izole yolculuk imkanı sağlanmış oluyor.”