reklamı kapat

POPÜLER

apple watch

Apple Watch kullanıcıları BiTaksi yolculuklarını tek dokunuşla ödeyebiliyor

Kart kullanıcılarının tüm kanallardan tek tıkla ödeme yapabilmesine olanak sağlayan dijital ödeme çözümü MasterPass, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi. Apple Watch kullanıcıları, MasterCard’ın akıllı cüzdan uygulaması MasterPass sayesinde BiTaksi ile yaptıkları yolculukları tek dokunuşla ödeme yapabiliyor.

Seyahat işlemi tamamlandıktan sonra Apple Watch’a gelen uyarı ekranında ödeme kolay, güvenli ve hızlı şekilde gerçekleştirilebiliyor. Dünyada ilk kez Türkiye’de hayata geçirilen Apple Watch üzerinden MasterPass ile ödeme çözümü, kullanıcıların hayatını kolaylaştırmayı hedefliyor. MasterPass’e kartını ekleyen kullanıcılar dünyanın her yerinde MasterPass logosu gördükleri ödeme noktalarında kart bilgisi girmeden alışverişlerini tamamlayabiliyor.

apple watch
MasterCard Hızlı Gelişen Avrupa Ülkelerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Onur Kurşun, dünyanın her noktasında ve her cihazda ödeme yapmanın en güvenli ve hızlı yollarını geliştirmek üzere inovasyon faaliyetlerini sürdürdüklerini belirtti. MasterCard’ın online ödeme çözümü MasterPass ile internete bağlı tüm cihazlarla ve mağaza içi alışverişlerde cüzdan taşımaksızın her seferinde kolay bir alışveriş için hızlı ve güvenli platform sunduklarını söyleyen Kurşun, Apple Watch kullanıcılarının artık saatleri üzerinden BiTaksi ile yaptıkları seyahatlerin ücretini tek dokunuşla ödeyebileceklerini söyledi. BiTaksi Stratejik Planlama Grup Müdürü Altan Açıkgöz ise Apple Watch uygulaması sayesinde saatten taksi çağırılabildiğini belirterek dünyada ilk kez Apple Watch üzerinden taksi yolculuğunun ücretini MasterPass’teki kredi kartıyla ödenebileceğini dile getirdi.

YORUMLAR