reklamı kapat

POPÜLER

Motosiklet

Motosiklet trafik sigortası ücretlerinin düşürülmesi için önemli talep

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK), motosiklet trafik sigortası ücretleri hakkında sürücüleri sevindirebilecek açıklamalarda bulundu.

Otomobil fiyatlarının oldukça arttığı ve pandemi sebebi ile evlere servis talebinin tavan yaptığı şu günlerde motosikletleri daha fazla görmeye başladık. Görünen o ki her geçen sene daha da fazla göreceğiz. Çünkü resmi verilere göre her sene trafiğe katılan motosiklet sayısı artıyor. Bununla beraber otomobillere olan oranında da artış söz konusu. Diğer bir taraftan ise otomobiller ile karşılaştırıldığında trafik sigortası yaptırılma oranı bir hayli düşük. Maliyetlerden kaçınmak için trafik sigortası yaptırmayan araç sahipleri yüksek fiyatlar sebebi ile yasa dışı olan risklere giriyorlar. Hal böyle olunca resmi makamlardan trafik sigortası ücretlerinin düşmesi gerektiğine dair açıklama geldi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Motosiklet trafik sigortası ücretleri düşürülmelidir”

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöke, “Pandemi sürecinde eve siparişlerin 2 katına çıkmasıyla motorlu kuryelerin sayısı ve mesai saatlerinde artış oldu. Geçtiğimiz yıl mayıs ayından bu mayıs ayına kadar motosiklet sayısı 105 bin artarak 3,3 milyona çıktı. En çok sigorta yapılmayan taşıt da motosiklet. Trafikte güvenin sağlanması, sigortalılık oranının artması için fiyatlar düşürülmelidir.” şeklinde konuştu. Yetkililerden ise konu ile alakalı henüz bir açıklama gelmedi. Gelişmeleri LOG.com.tr’den takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Milyon dolarlık Nissan GT-R50 modelini pistte izleyin