reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S20 Ultra

Samsung Galaxy S20 Ultra için çıkan çok önemli güncelleme!

Samsung Galaxy S20 Ultra için geçtiğimiz günlerde kendisi gösteren can sıkıcı yeşil ekran problemi için firmadan beklenen adım geldi.

Samsung Galaxy S20 Ultra için yukarıda da dediğimiz gibi can sıkıcı bir yeşil ekran sorunu kendisini göstermişti. Bu sorun ilginç olarak sadece Exynos 990‘lı cihazlarda bulunuyordu. Yayımlanan bir güncelleme ile ortaya çıkan sorun, 120 Hz’de ve düşük parlaklık değerinde görülüyordu. İşte bu sorunu Samsung yayımladığı yeni bir güncelleme ile ortadan kaldırdı. Donanımsal bir sorun olmaması sevindiren bu durum, artık tamamen tarih olmuş gibi görünüyor. Bu da 12 bin TL’lik bir telefon için elbette güzel görünüyor. Bu arada yeşil ekran sorunun başlatan son güncelleme, daha önce de aktardığımız üzere modelin hızlı şarj sisteminde de bir sorun yaratıyor. Aktarıldığı kadarıyla telefonun hızlı şarj süresini eskiye oranla 20 dakika kadar uzamış durumda. Çıkan son güncellemenin bu sorunu çözdüğü yönünde ise bir bilgi bulunmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S20 Ultra son dönemde Exynos eleştirileriyle gündemden düşmüyor

Daha önce de aktardığımız üzere yapılan testlere göre Snapdragon 865 işlemcili Galaxy S20 Ultra, Exynos 990 işlemcili S20 Ultra‘dan birçok kalemde daha yüksek performans sunuyor. Firma yaptığı resmi açıklama ile arada fark olmadığını söylüyor. Ancak yapılan testler açık olarak tam tersini gösteriyor. İki işlemci arasında performans farkı özellikle yük altında kendisini gösteriyor. Exynos 990 bir süre sonra çok ısındığı için performansı kısıyor, Snapdragon 865 ise bu konuda çok ama çok daha iyi görünüyor. Ayrıca Snapdragon 865‘li modelin daha iyi fotoğraflar çektiği, kamera arayüzünün daha seri olduğu ve daha iyi pil ömrü sunduğu da açık şekilde gösteriliyor. İlginizi Çekebilir

Çok pahalı Galaxy Z Flip nasıl üretiliyor?