reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Mercedes Koronavirüs

Koronavirüs; Mercedes-Benz Türk’ten sağlık çalışanlarına önemli destek

Mercedes-Benz Türk, yeni tip Koronavirüs sebebiyle ortaya çıkan medikal malzeme ihtiyaçlarına iki farklı pleksi kabin üreterek destek veriyor.

Mercedes-Benz Türk, yeni tip Koronavirüs salgını sebebiyle oluşan medikal ürün ihtiyacını karşılamak üzere pleksi kabinlerin üretimine başladı. Sağlık Bakanlığından onaylı pleksi kabinler, hastaların tedavisinde kullanılacak. İlk aşamada 100 adet entübasyon kabini ve 50 adet numune kabini üretilirken bu ekipmanlar, Sağlık Bakanlığına bağışlanıyor. Üretilen kabinlerin teslimatı ihtiyaç duyulan hastanelere Sağlık Bakanlığınca gerçekleştiriliyor. Bu kabinler, tedavi sürecinde sağlık çalışanlarının korunmasında önemli bir görev görüyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mercedes, Koronavirüs salgınına farklı ülkelerde destek veriyor

Mercedes-Benz Türk’ün ana şirketi olan Daimler de dünyanın farklı ülkelerinde de desteklerini aralıksız sürdürüyor. Almanya’nın farklı kentlerindeki ulaşım ihtiyaçları için araç tahsisi gerçekleştiren şirket 110.000 adedi aşkın maske desteği de sağladı. Uzun yıllardır 3D yazıcı teknolojisini kullanan Daimler, 3D yazıcı ağını yıllık 150 bin adetlik medikal ürün üretimi için de devreye alıyor. Ayrıca Mercedes Formula 1 Takımının mühendisleri Londra Üniversitesi Hastanesindeki doktorlarla birlikte geliştirdikleri; COVID-19 hastalarının yoğun bakıma girmeden tedavilerine yardımcı olacak bir solunum cihazının üretimine başladı. Sürekli Pozitif Havayolu Basıncı (CPAP) cihazı, hastaların akciğerine solunum cihazına bağlanmalarına gerek kalmadan oksijen gönderiyor. Cihazın proje aşamasından üretime geçirilmesi 100 saat gibi kısa bir sürede gerçekleşti.

İlginizi çekebilir

Volvo XC40 Recharge Türkiye’ye ne zaman gelecek?