reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes-Benz Türk

Koronavirüs korkutmaya devam ediyor; Mercedes-Benz Türk’den üretim açıklaması

Koronavirüs ülkemizde de etki altına aldığı insan sayısını git gide arttırıyor. Sağlık Bakanlığı’nın önlemleri kapsamında Mercedes-Benz Türk de önemli bir karar aldı.

Tüm dünyanın gündeminden düşmeyen koronavirüs, etkilerini de arttırmaya devam ediyor. Çin’in Wuhan şehirinde başlayan hastalık, Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre 247 binden fazla kişiye yayıldı bile. 10.064 vakanın ölümle sonuçlandığı tehlikeli hastalık için önemler arttırılıyor. Ülkemizde görülen vaka sayısının artması ile birlikte koruyu tedbirler yürürlüğe koyuldu. İnsanların kalabalık alanlardan uzak durması ve insan yoğunluğunun azaltılması çalışmaları kapsamında işverenler fabrikalarında üretimleri durduruyor. Daha önce Toyota ve Ford da ülkemizdeki fabrikalarında bulunan üretimi geçici olarak durdurduğunu açıklamıştı. Aynı şekilde Mercedes-Benz Türk de kritik bir açıklama yaparak üretime geçici olarak ara verdiklerini duyurdu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mercedes-Benz cephesinin koronavirüs önlemleri için yaptığı açıklama aşağıdaki gibi;

“Mercedes-Benz Türk olarak, yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgını ile ilgili çalışanlarımızın ve toplumumuzun sağlığına yönelik tedbirler ile uluslararası tedarik zincirindeki lojistik aksamalar kapsamında, üretim faaliyetlerimize Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda 23 Mart – 5 Nisan ve Aksaray Kamyon Fabrikası’nda 28 Mart – 10 Nisan 2020 tarihleri arasında 2 haftalığına ara verme kararı aldık.

Sağlık Bakanlığı’nın koronavirüsün yayılmaması yönündeki tavsiyeleri doğrultusunda; hem çalışanlarımızın iş güvenliğini sağlama hem de halk sağlığını koruma sorumluluklarımız kapsamında bu tedbir kararını zaruri olarak aldığımızı bildirmek isteriz. Mercedes-Benz Türk Yönetimi, gelişmeleri yakından takip etmektedir ve gerekli olması durumunda ek önlemler ivedilikle alınacaktır.  Türkiye’deki faaliyetlerine 1967 yılında başlayan ve bugün ülkenin en büyük yabancı sermayeli şirketlerinden biri ve Mercedes-Benz üretim ağının ayrılmaz bir parçası olan Mercedes-Benz Türk; küresel salgının etkisini azaltmasıyla birlikte üretime devam ederek, ülke ekonomisine katkılarını artırarak sürdürecektir.”

İlginizi çekebilir

Yeni dönemin ilk elektriklisi Mercedes EQC