reklamı kapat

POPÜLER

koronavirüs sağlık bakanlığı facebook

Facebook ve Sağlık Bakanlığı’ndan koronavirüs çalışması

Koronavirüs tehlikesi diğer birçok ülke gibi Türkiye’yi etkisi altına almış durumda. İşte buna karşı Facebook ve Sağlık Bakanlığı da çalışma içerisinde.

Bu ortak çalışma konusunda Facebook’tan kısa süre önce resmi bir açıklama geldi. Buna göre koronavirüs COVID-19’un olumsuz etkilerini azaltmak isteyen sosyal medya devi, platformdaki yanlış bilgilerin ve zararlı içeriklerin yayılmasını engellemek ve insanların bölgesel ve yerel sağlık kuruluşlarıyla bağlantı kurabilmelerini sağlamak için çalışıyor. Şirkete göre bugün itibariyle Türkiye’deki Facebook kullanıcıları platform üzerinden kendilerini T.C. Sağlık Bakanlığı’nın resmi internet sitesine yönlendiren açılır bir iletiyle karşılaşıyor. “Koronavirüsün Yayılmasını Önlemeye Yardımcı Ol” başlıklı ileti, kullanıcıları Sağlık Bakanlığı tarafından sağlanan son bilgilere bakarak yeni koronavirüsün yayılmasını önlemeye teşvik ediyor.

Söylendiği kadarıyla şirket aynı zamanda COVID-19 konusunda en doğru bilgileri Türkiye vatandaşlarına doğrudan ulaştırmak için Facebook ve Instagram platformlarını etkin bir şekilde kullanan Sağlık Bakanlığı’nın konuyla ilgili bilgilendirici paylaşımlarını çok daha geniş kitlelere ulaştırmasına yardımcı olmak adına, bakanlığa reklam kredisi ve teknik destek de sunma kararı almış durumda. Bu gerçekten haklı bilgilendirme adına önemli görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook ve Sağlık Bakanlığı koronavirüs konusunda güzel bir adım atıyor

Türkiye nüfusunun yarısından fazlasına ev sahipliği yapan bir sosyal medya platformu olarak herkesin doğru ve güvenilir bilgiye ulaşabilmesini sağlamayı en büyük sorumlulukları olarak gördüklerini dile getiren Facebook Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Bölge Başkan Yardımcısı Derya Matraş, konu hakkında şunları söylüyor:

“Bu sorumluluk, bireylerin alacağı önlemlerin COVID-19’un ülkemizdeki yayılma hızını azaltabileceği bu kritik dönemde daha da büyük bir önem kazandı. Biz de Facebook olarak, ülkemizdeki insanların Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan en son bilgilere en hızlı şekilde ulaşabilmeleri adına gerekli çalışmaları yapmaya devam edeceğiz. Platformlarımız üzerinden Türkiye’deki insanların aileleriyle, arkadaşlarıyla ve kendileriyle aynı ilgi alanlarına ve amaçlara sahip bireylerden oluşan topluluklarla bir araya gelebildikleri ve birbirlerine destek oldukları alanlar sunabilmenin önemini çok iyi biliyoruz.”

İlginizi Çekebilir

Huawei’nin ilginç yeni uygulaması