reklamı kapat

POPÜLER

Huawei appsearch

Huawei’den Google’sız telefonları için güzel uygulama: AppSearch [Video]

Android lisansına sahip olmayan yani GMS değil HMS ile gelen Huawei telefonlar için ilginç bir uygulama ortaya çıktı. Bunun adı AppSearch.

Ambargo nedeniyle uzun süredir çıkan yeni cihazlarına lisanslı Android koyamayan Huawei, hep söylediğimiz gibi yeni telefonlarını GMS değil HMS üstüne kuruyor. Bundan dolayı yeni telefonlarda başta Google Play Store olmak üzere Google servisleri ve uygulamaları çalışmıyor. Şu an telefonlara üçüncü parti araçlar ile GMS ile Google Play Store yüklenebiliyor. Ancak Huawei’nin konuda başka bir çözümü ortaya çıktı. Firma, şimdilik Almanya merkezli olarak AppSearch isimli bir uygulamayı test ediyor. AppSearch sayesinde kişiler popüler uygulamaları HMS’li telefonuna yüklemek için internette APK aramak zorunda kalmıyor. Bünyesinde WhatsApp, Facebook, Instagram, YouTube ve Spotify gibi popüler yüzlerce uygulamaya bağlantı barındıran AppSearch, bu uygulamaların APK’larını birden fazla kaynak ile karşınıza getiriyor. Yani uygulama sadece bir aracı görevi görüyor. Kendisi bünyesinde direkt indirebileceğiniz APK’lar taşımıyor. Huawei bu sayede yasal sorunların da önüne geçmiş oluyor. Bu uygulama tam olarak bir APK arama motoru olarak görev yapıyor. Ancak bunu olabilecek en kullanışlı şekilde sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei telefonlara APK yüklenmesi konusunda Google uyarıyor

Bunun sizlerle daha önce de paylaşmıştık. İnternet devi Google, Huawei’nin yeni telefonlarına sahip kişilere APK’lar üstünde uygulama yüklemesi yapmamalarını önermişti. Play Store dışından gelen spesifik olarak Google uygulamalarının büyük bir risk oluşturduğunu (Üzerinde değişiklik yapılmış olabileceğinden) belirten firma, bu şekilde servislerin tam olarak düzgün çalışmadığını da aktarmıştı.

İlginizi Çekebilir

Logitech’in mutlaka göz atılması gereken yeni kamerası