reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 6 2020

İlginç söylenti; Xiaomi Mi 6’nın yenisi mi geliyor?

Akıllı telefon dünyasının önemli ismi Xiaomi, ilginç bir haberle gündemde yer alıyor. Firma Xiaomi Mi 6 modelinin yenisi mi getirmeye hazırlanıyor?

Akıllı telefon sektörünün dikkat çeken firmalarından Xiaomi, gelen bilgilere göre Mi 6’nın bir “2020” versiyonu üstünde ciddi ciddi planlar yapıyor. Firmanın pazara ufak ekranlı bir akıllı telefon çıkarmak istediği ve bunun için de kamuoyu yoklaması yaptığı gelen bilgiler arasında. 5 inç civarında bir ekranı modern donanımlar ile birleştirecek denilen teknoloji devi, bunu gerçeğe dönüştürmeyebilir de deniyor. Çünkü şu an ekran üreticilerinin üretim hatlarını 6,5 inç ve üstüne özelleştirdiği, ufak ekranın maliyet konusunda sıkıntı yaratabileceği belirtiliyor. Yani henüz 2020 Xiaomi Mi 6 hakkında kesin bilgiler bulunmuyor. Yine de ufak ekranlara yönelik talebin halen yüksek olduğu biliniyor. Biliyorsunuz Apple da 4,7 inç bir bütçe dostu iPhone modeli üzerinde çalışıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi 6 hangi özelliklere sahipti?

Şık bir tasarımı bulunan Mi 6, kısaca hatırlarsak gücünü Snapdragon 835 işlemciden ve 6 GB RAM‘den alıyor. 5,15 inç ekranında 1080×1920 piksel çözünürlük sunan cihaz, arkasında 12 megapiksel + 12 megapiksel, önünde ise 8 megapiksel kamera taşıyor. 3.350 mAh pili bulunan Mi 6, çentiksiz bir tasarıma sahip çünkü çok kalın çerçeveler üzerine kuruluyor.

İlginizi Çekebilir

Windows 10 işletim sisteminde yapılacak tasarımı değişikliği