reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Turknet GigaFiber

Turknet GigaFiber paketinin fiyatına ciddi bir zam geldi

Türkiye’nin en çok sevilen internet hizmet sağlayıcıları arasında yer alan Turknet, bugün bir zam ile gündemde. Turknet GigaFiber paketinin fiyatı arttı.

Advertisement

Daha önce aylık 99 TL fiyatı bulunan Turknet GigaFiber paketi, yapılan zam çerçevesinde aylık 139 TL oldu. Paketin fiyatına hatırı sayılır bir artış yapıldı ancak burada şunu unutmamak gerekiyor. Destekli bölgelerde GigaFiber ile tam 1.000 Mbps download ve 1.000 Mbps upload hızlarına ulaşılabiliyor. Bu hızlar halen şu an sadece çok kısıtlı bir bölgede sunulabiliyor fakat buna rağmen fiyat halen kabul edilebilir seviyede yer alıyor. Çünkü Türkiye’de fiyat-performans oranı inanılmaz oranda düşük internet paketleri bulunuyor. Örneğin bunların güncel lideri direkt olarak burada yer alıyor.

Turknet en son Speedtest tarafından yapılan veri açıklaması ile gündeme gelmişti. Hatırlamak adına sabit / kablo internet tarafının Türkiye lideri 44.60 puan alan TurkNet oldu. Firmayı 36.79 hız puanı ile Turksat Kablo, 34.51 hız puanı ile Turkcell, 24.98 hız puanı ile Vodafone ve 19.66 hız puanı ile Türk Telekom izledi. 2021’in son çeyreğinde müşterilerine en düşük hızı Türk Telekom sundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sabit internet kategorisinin gecikme lideri 14 ms ile Turksat Kablo olurken, onu 17 ms ile TurkNet, 20 ms ile Turkcell, 23 ms ile Türk Telekom ve 35 ms ile Vodafone izledi. Sabit internet tarafında Speedtest verilerine göre en yüksek hız İstanbul‘da ölçüldü. Lideri Ankara, İzmir, Adana ve Bursa izledi.

Turknet GigaFiber zammı yanında bu da ilginizi çekebilir: OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti