reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Google Fuchsia OS Honor Play Huawei
Google Fuchsia OS Honor Play Huawei

Honor Play

Google’ın gizemli işletim sistemi Fuchsia OS için dikkat çeken Huawei gelişmesi

İnternet devi Google, uzun zamandır Fuchsia OS isimli yeni bir işletim sistemiyle gündeme geliyor. İşte bu işletim sistemi için Huawei de çalışıyor.

Advertisement

Hem mobil hem de masaüstü için evrensel tasarlandığı bilinen Google Fuchsia OS, zaman zaman gündeme geliyor. Uzun vadede Android’in yerini alacağı söylenen sürümün,  ilk aşamada akıllı hoparlör gibi IoT temelli ürünlerde kendisine yer bulacağı belirtiliyor. Bilindiği kadarıyla bu sürüm Linux yerine Zircon üzerine kuruluyor. Google’ın reklam işini bozmayan ciddi güvenlik özellikleriyle donatılan Fuchsia OS, şu sıralar ilginç şekilde Huawei ile gündeme geliyor. Söylendiği kadarıyla Huawei mühendisleri işletim sistemini oyun odaklı akıllı telefon modeli Honor Play üzerinde test ediyor. Merak edilen işletim sisteminin Kirin 970 işlemciye destek verdiği de gelen bilgiler arasında yer alıyor. Bu açıdan sistemin Mate 10, Mate 10 Pro, P20, P20 Pro, Nova 3 ve Note 10 gibi birçok diğer modelde de çalışabileceği söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Google Fuchsia OS Honor Play Huawei

Honor Play

Google ve Huawei Fuchsia OS konusunda ciddi düşünüyor

Honor Play gelişmesinin oldukça önemli olduğu söyleniyor. Çünkü işletim sisteminin ilk kez satışı yapılan normal bir telefonda çalıştırıldığı belirtiliyor. Görünüşe bakılırsa iki firma da yeni dönem için daha şimdiden çalışıyor ve heyecan veren gelişmeler kapıda gibi duruyor. Ancak yeni işletim sistemi için en az 5 yılın daha olduğu söyleniyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un katlanabilir akıllı telefon prototipi