reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Samsung Galaxy S10

Samsung Galaxy S10 ailesi için önemli gelişme

Samsung‘un şimdiden gündemden düşmeyen Galaxy S10 ailesi için bugün önemli bir gelişme daha yaşandı. Firma modeller için elini çabuk tutuyor.

Advertisement

Dün “siyah, beyaz, yeşil, pembe ve gümüş/gri” renk seçenekleriyle geldiklerini duyduğumuz Samsung Galaxy S10 ailesi, bugün resmi bir adımla karşımızda bulunuyor. Karşımıza S10 Lite, S10 ve S10+ isimleriyle çıkacak telefonlar, kısa süre önce Çin’de kayıt altına alındı. Modelleri test etmek için resmi işlemleri erkenden aradan çıkarmak istediği görülen firma, telefonlar için kayıtlarda SM-G9700, SM-G9730 ve SM-G9750 kod adlarını kullanıyor. Resmi kayıtta modeller hakkında başka bilgi elde edilmezken, bu üç modele ek olarak bir de 5G destekli Samsung Galaxy S10 modelinin lanse edilmesi bekleniyor. Bünyelerinde yer alacak üçlü kamera sisteminin detaylarına aşağıda yer verdiğimiz telefonlar, güçlerini Exynos 9820 işlemciden alacak. Bu işlemci ikinci nesil NPU ile yüksek yapay zeka işlem gücü sunacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S10 modelleri kamera konusunda çok iddialı

Daha önce de aktardığımız üzere hazırlanan üçlü kamera sistemi “12 megapiksel, 16 megapiksel ve 13 megapiksel” kurulumunu kullanıyor. 12 megapiksel kameranın piksel boyutu 1.4um olarak görünürken, diğerlerinde ise 1um değeri karşımıza çıkıyor. Ayrıca 12 megapiksel kamerada F1.5 / F2.4 değişken diyafram kullanılırken, 16 megapiksel kamerada F1.9, 13 megapiksel kamerada ise F2.4 diyafram değeri yer alıyor. 12 megapiksel ve 13 megapiksel kameralara optik görüntü sabitleme koyduğu belirtilen firmanın, 12 megapiksel kamerayı normal, 16 megapiksel kamerayı geniş açı, 13 megapiksel kamerayı ise telefoto (Yakınlaştırma) olarak planladığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Opera’nın Android ve iOS uyumlu yenilikçi tarayıcısı