reklamı kapat

POPÜLER

JVC LX-UH1

Sinema salonlarını evlere taşıyan 4K projektör

Son zamanlarda 4K’lı cihazlara olan ilginin farkında olan JVC, yeni projektörü LX-UH1’in duyurusunu gerçekleştirdi. 100.000:1 kontrast oranı ve 2.000 lümen parlaklık sunan projektör, BenQ’nun 4K projektör modeline bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor.

DLP tabanlı LX-UH1, 0,47 inçlik TRP dijital mikro aynayla geliyor. Rec.709 rengi için yüzde 100 destek sunuyor. AVForum’un aktardığı bilgiye göre JVC’nin projektörü HDR10 ve Hibrit Log Gamma’ya destek veriyor.  HDR10 özelliği sayesinde canlı ve keskin renkler sunabilen projektör, parlaklık seviyesinin sahne sahne, hatta kare kare ayarlanmasına izin veriyor. HDR10+ teknolojisi, her sahnede kişiye özel ton haritalaması yapabiliyor. Dinamik kontrast özelliğinin de yer aldığı projektörde iki adet HDMI bağlantı noktası bulunuyor. Tam HDMI/HDCP2.2 özelliği sayesinde projektör 18 Gbps’ye varan transfer hızı sunuyor. 1.6x geniş açı zoom lensi bünyesinde barındıran projektörün yurt dışı satış fiyatı ise 2.499 dolar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BenQ’dan daha uygun fiyatlı 4K projektör

Piyasada daha uygun fiyata satın alabileceğiniz BenQ TK800 modeli ise 120 Hz yenileme hızına sahip.  Renkleri güçlendiren ve spor oyunları içi sesi ayarlayan özel bir spor moduna sahip olan projektörün yurt dışı fiyatı ise 1.499 dolar.