reklamı kapat

POPÜLER

LG 4K projektör HU80KA

LG, üst düzey özelliklere ve ilginç tasarıma sahip ilk 4K projektörünün fiyatını açıkladı

Güney Kore merkezli teknoloji devi LG, ilk 4K projektör modelini CES 2018‘de tanıtmış ancak fiyatı vermemişti. Bu hafta sonunda satışa çıkacak modelin bugün merak edilen fiyatı da belli oldu.

LG HU80KA ismine sahip projektör, her açıdan özel bir model. İlk olarak alışılmışın dışına çıkan tasarımıyla fark tarayan ürün, şirketin ilk 4K projektörü konumunda. Bu açıdan büyük önem arz eden HU80KA, tahmin ettiğiniz üzere hiç de ucuz olmayacak. Bu hafta sonu 3.000 dolar fiyat etiketiyle raflardakini yerini alacak model, fiyatının arkasını teknik detaylarıyla doldurmaya çalışıyor. Burada 2.500 lümen parlaklık seviyesine çıkış yapabilen projektör, HDR10 standardına destek veriyor. Yani HDR içerikleri oynatabilen model, tam 150 inç görüntü oluşturabiliyor. Bunu kısa mesafeden ve yerden yapabilen LG HU80KA, yerleşik olarak 7 watt gücünde bir hoparlöre de sahip. Diğer özellikleri arasında optik ses ile HDMI girişleri ve Bluetooth yer alan gelişmiş projektör, konumlandırıldığı ortamda çok fazla yer kaplamıyor olmasıyla da güzel duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LG HU80KA özellikle tasarım konusunda çok farklı bir noktada

Şirketin webOS smart TV işletim sistemiyle bağımsız olarak da kullanabilen projektör, daha ucuz alternatiflere de sahip. Örneğin 1.500 dolarlık BenQ TK800‘ün bunlardan bir tanesi olduğu belirtiliyor.

İlgili Video

Sony’nin çok ilginç 4K projektör modeli