reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones
Game of Thrones
Game of Thrones
Game of Thrones
Game of Thrones
Game of Thrones
Game of Thrones
Game of Thrones

Game of Thrones sofralarımıza kadar girdi: GOT tasarımlı kaşıklar! [Galeri]

Game of Thrones son sezonuyla bu yıla damga vurdu. İnternet aleminde ne kadar eleştirilse de birçok rekoru da kırmış bulunan GOT, şimdi karşımıza özel tasarımlı kaşıklar ile çıkıyor.

Game of Thrones dizisi içindeki hataları üstüne birçok şey konuşulmuş olsa da yine de en çok izlenen yapımlar arasında yer alıyor.  İnternet alemini alt üst eden dizinin yapımcısı HBO şirketi ise dizinin 8. sezonunun bitmesiyle beraber Magnum ile işbirliğine giderek yeni bir koleksiyon hazırladı. Game of Thrones çizgisinde tasarlanan koleksiyonun kaşıkları adeta bir şatoda davet verilecek ve soylu kişilere sunulacak bir set izlenimi veriyor. Sınırlı sayıda üretilen bu kaşıklar çok az kişinin evine ya da koleksiyonuna girme fırsatı bulacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones temalı kaşıklar taht savaşlarını evinize kadar taşıyacak

Bu ikonik çizgiler içeren kaşıkların HBO ve Magnum işbirliğinin bir parçası olduğundan yukarıda da bahsetmiştik. Bu tasarım kaşıklarda imzası olan tasarımcılara baktığımızda ise karşımıza André Toledo, Lucas Somariva, Jaime Ludeña Díaz ve Sazky TM çıkıyor. Kendi alanlarında oldukça başarılı olan bu tasarımcılar her hanedan için özel olarak tasarlanan bu kaşık koleksiyonunda tasarım güçlerini birleştiriyor.

Stark ailesinden, Lannister‘lara ve Targaryen‘lere, Greyjoy‘a uzanan koleksiyon her ailenen sahip olduğu ruhu yansıtıyor. Renkler ve oymaların tasarımlarına bakıldığında her evin aslında kaşıklarda yeniden canlandığına şahitlik edebilirsiniz. Zira renklerle canlandıralan bu kaşıklar tasarım çizgisiyle de insanı büyülemeye yetiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Her hanedan için özel tasarlanan kaşıklar

Kaşıklar mavi, kırmızı, buz rengi ve altın renklerinden oluşuyor. Stark ailesinden ilham alınan kaşık mavi çizgilerden ve kurt oymasından oluşuyor. Lannister’lar için her şey daha ”kırmızı” düşünülüp öyle tasarlanmış. Kırmızı ve altın renginin muhteşem uyumunu yansıtan kaşık göz alıcı duruyor.

Meşhur Targaryen ailesi ise ikonik olarak üç başlı ejderhaya sahip olarak resmediliyor. Diğer kaşıklara oranla daha minimal ve tek renk olan bu kaşık Daenerys Targaryen’i temsil ediyor diyebiliriz. Greyjoy evi için tasarlanan kaşıkta  mekanik görünüm ile modernize edildiğini görüyoruz.

Yine de bu kaşıklar sizi Game of Thrones’un taht kavgalarına götürecek kadar gerçekçi ve ikonik.

İlginizi çekebilir

Game of Thrones’un Beyond the Wall tanıtımı