reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes eCitan

Mercedes eCitan için ilk detaylar paylaşıldı; işte elektrikli modelden öne çıkanlar

Bu yıl içerisinde resmi tanıtımı gerçekleştirilecek olan Mercedes eCitan, Kangoo ZE’nin kuzeni olarak rekabetteki yerini alacak.

Renault ile uzun süredir devam eden ortaklığında motor ve altyapı dinamiklerinde başarılı modelleri ortaya çıkartan Mercedes, bunu yeni Citan ailesinde de devam ettirecek. Kangoo ile kuzet olan bu ikilinin yeni nesillerinde tam elektrik gücü de listelerdeki yerini almaya hazırlanıyor. Renault’nun 2019 yılında tanıtımını gerçekleştirdiği Kangoo ZE projesiyle dikkatleri üzerine çektiği yeni teknoloji hamlesinin Alman kanadındaki karşılığı ise Mercedes eCitan olacak. Halihazırda geliştirme süreci devam eden modeliyle ilgili prototip üzerinden detaylar paylaşan resmi kaynaklar rakamsal veriler konusunda hala ketum.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mercedes eCitan teknolojisi ve geniş iç hacmiyle fark yaratacak

eCitan, yeni nesil ailenin sadece bir ayağı olarak değerlendirilebilir. Bunun en temel sebebiyse Citan ailesinin elektrik ile birlikte benzinli ve dizel motor seçenekleriyle de tercih edilebilecek olması. Rakamsal veri konusunda belirsizliği korunan modelin tasarım dinamikleri ise üstü kapalı olarak kendisini gösteriyor. Izgranın merkezinde yer alan marka logosunun şarj dolumu için bir kapak görevini göreceği dokunuş da tasarım karakterindeki ilgi çekici noktalar arasında. Modelle ilgili resmi kanattan gelen ilk açıklamalar ise kompakt ebatlara rağmen özellikle içeride çok geniş bir kullanım alanının sunulacağını gösteriyor. eCitan modern tasarım dinamiklerin son nesil güvenlik destekleriyle harmanlandığı bir reçeteyi de beraberinde getirecek. Kısa süre içerisinde ailenin zirve modellerinden olacak EQS’in de tanıtımını gerçekleştirmeye hazırlanan Mercedes cephesi eCitan’ı de bu yılın ikinci yarısında karşımıza çıkartacak.