reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai Alcazar

Hyundai Alcazar; 7 kişilik SUV için ilk detaylar paylaşıldı

Güney Koreli üreticinin SUV krallığına dahil olmaya hazırlanan Hyundai Alcazar, geniş iç hacim ve yüksek yolcu kapasitesi arayanlara hitap ediyor.

SUV ailesine son olarak giriş seviyesinde yer alacak Bayon ile ekleme yapan Hyundai cephesinin son birkaç yılda çok geniş bir yelpaze oluşturuşuna şahit olduk. Türkiye pazarında satışta olmayan ve devasa ebatlarıyla Amerika pazarında mücadele veren Palisade’ın da içerisinde bulunduğu bu genişleme 2021’de de devam ediyor. Bugün ilk detayları paylaşılan Hyundai Alcazar, 7 kişilik yolcu kapasitesiyle Creta’nın üzerinde konumlanmaya hazırlanıyor. Markanın küresel bazdaki büyüme hedeflerine de önemli katkı potansiyeli taşıyan Alcazar daha çok Hindistan gibi büyük pazarlarda kendisine yer bulacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hyundai Alcazar için beklentiler

2014 yılından bu yana satışta olan Creta’nın kardeşi olarak nitelendirilen Alcazar’ın motor seçenekleri bazında benzer üniteleri barındırması bekleniyor. Bu kapsamda 1,4 litrelik benzinli motorun konumlandırılması gündemde olan modelin 140 PS güç ve 242 Nm torka sahip olacağını söyleyebiliriz. Dizel tercih etmek isteyenler içinse büyük bir sürpriz olmaz ise 1,5 litrelik seçeneği 115 PS güç ve 221 Nm torkla listelerde göreceğiz. Ailenin en uygun fiyatlı versiyonu ise 1,5 litrelik motorun atmosferik benzinli dinamikleriyle asfalta inebilir. Bu da 115 PS güç ve 144 Nm tork demek. Bu yılın ikinci yarısında satışa sunulması beklenen modelle ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlginizi çekebilir

Karşınızda yeni Elantra