reklamı kapat

POPÜLER

M3 iMac Apple

M3 işlemciyle gücüne güç katan yeni 24-inç iMac tanıtıldı

 - Güncelleme: 31 Ekim 2023 08:47

Yeni M3 işlemciden güç alan iMac resmi olarak görücüye çıkarıldı. Renkli cihaz tasarımsal olarak bir güncelleme almış değil.

Tüm detaylarına burada yer verdiğimiz 3 nm temelli M3 işlemci üzerine (M3 Pro ve M3 Max bu modele yok) kurulan yeni iMac, 24-inç ekranıyla oldukça tanıdık görünüyor. Yukarıda da görebileceğiniz üzere renkli kişiliğini devam ettiren hepsi bir arada bilgisayar hakkında Apple kendisi özet olarak şunları aktarıyor: “Dünyanın en iyi hepsi-bir-arada bilgisayarı şimdi daha da güçlü ve yetenekli. Apple çipin verimliliği sayesinde yeni iMac, kullanıcıların sevdiği yedi canlı renk seçeneğine sahip inanılmaz ince tasarımında muhteşem bir performans artışı sunuyor. M3 çipe sahip iMac, M1 çipe sahip önceki nesle göre 2 kata kadar daha hızlı. Ve yeni iMac, Intel tabanlı bir iMac’ten geçiş yapan kullanıcılar için en popüler 27 inç modellere kıyasla 2,5 kata kadar, en güçlü 21.5 inç modelden ise 4 kat daha hızlı.3 Yeni 24 inç iMac’te ayrıca 11,3 milyon piksel ve bir milyardan fazla renk sunan geniş 4.5K Retina ekran ve daha hızlı kablosuz bağlantı bulunuyor. Yeni iMac ayrıca, iPhone ile kesintisiz bir deneyim sağlıyor. Sınıfının en iyisi kamera, hoparlörler, mikrofonlar ve macOS Sonoma ile birlikte her zamankinden de iyi hale gelen, M3 çipe sahip iMac, ailelerden küçük işletmelere, kreatif işlerle uğraşanlardan öğrencilere ve oyunculara kadar herkes için ideal. Müşteriler yeni iMac’i bugünden itibaren sipariş edebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni modelleri hakkında, “M3 çiple iMac’in performansını büyük ölçüde artırmak bizi heyecanlandırıyor.” diyen Apple’ın Donanım Mühendisliğinden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı John Ternus, sözlerini şöyle sürdürdü: “Milyonlarca kişi iMac’i etkileyici tasarımı ve sevilen tüm uygulamaları açıp işleri halletmek için mükemmel boyutta olan geniş 24 inç 4.5K Retina ekranı nedeniyle seviyor.

M3 çip ise multitasking işlemlerinden etkileyici görüntüler ve videolar oluşturmaya, iş planı üzerinde çalışmaktan en sevilen oyunları oynamaya kadar her şeyi daha da hızlandırıyor. M3 çipe sahip yeni iMac herkes için harika. Özellikle henüz Intel’den geçiş yapmamış kullanıcılar yalnızca Apple çiple mümkün olabilen büyük performans artışına ve becerilere şahit olacak.”

M3’lü yeni hepsi bir arada, 10 Kasım Cuma günü satışa sunulacak. Peki fiyatlar ne kadar olacak? Türkiye özelinde bilinmesi gerekenler şöyle: “8 çekirdekli GPU’ya sahip yeni model 49.999 TL‘den ve eğitime özel 48.069 TL’den başlayan fiyatlarla yeşil, pembe, mavi ve gümüş renk seçenekleriyle sunuluyor. Bu model; 8 çekirdekli CPU, 8 GB birleşik bellek, 256 GB SSD, iki adet Thunderbolt bağlantı noktası, Magic Keyboard ve Magic Mouse ile geliyor.

10 çekirdekli GPU’ya sahip yeni model 57.199 TL‘den ve eğitime özel 53.379 TL’den başlayan fiyatlarla yeşil, sarı, turuncu, pembe, mor, mavi ve gümüş renk seçenekleriyle sunuluyor. Bu model; 8 çekirdekli CPU, 8 GB birleşik bellek, 256 GB SSD, iki adet Thunderbolt bağlantı noktası, iki adet ekstra USB 3 bağlantı noktası, Touch ID özellikli Magic Keyboard, Magic Mouse ve Gigabit Ethernet ile geliyor.”

Apple, yeni hepsi bir arada bilgisayarlarıyla beraber beklenmesine rağmen USB-C’ye sahip klavye, fare ya da trackpad tanıtmadı. Bu gerçekten sürpriz olmuş durumda.

Yeni iMac yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli