reklamı kapat

POPÜLER

MacBook Pro Apple M3

Yeni M3 işlemcilerden güç alan MacBook Pro tanıtıldı

 - Güncelleme: 31 Ekim 2023 10:20

Yeni M3 işlemcilerden güç alan MacBook Pro modeli tanıtıldı. Cihaz 14-inç ve 16-inç olmak üzere iki farklı ekran boyutuna sahip.

Tüm detaylarına burada yer verdiğimiz 3 nm temelli M3, M3 Pro ve M3 Max işlemciler üzerine kurulan yeni MacBook Pro, tasarımsal değil donanımsal olarak güncellenmiş şekilde karşımızda yer alıyor. 14-inç modeli M3, M3 Pro ve M3 Max işlemciler ile, 16-inç modeli ise sadece M3 Pro ve M3 Max işlemciler ile satan Apple, Türkiye’de de elde edilebilecek modeller hakkında kendisi şu özeti geçiyor: “Yeni MacBook Pro modelleri yepyeni M3 çip ailesi ile sunuluyor: M3, M3 Pro ve M3 Max. Yeni nesil GPU mimarisine ve daha hızlı bir CPU’ya sahip M3 ailesi, Pro’ya daha da iyi performans ve olağanüstü yeni beceriler kazandırıyor. M3 çipe sahip yeni 14 inç Pro, hem günlük görevler için ideal hem de profesyonel uygulamalarda ve oyunlarda olağanüstü düzeyde sürdürülebilir performans sunuyor. Kreatif işlerle uğraşan kişiler, öğrenciler ve girişimciler için ideal olan model, şimdi 62.999 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

M3 Pro çipe sahip 14 inç ve 16 inç MacBook Pro, daha da fazla performans ve ekstra birleşik bellek desteği sayesinde kod yazanlar, kreatif işlerle uğraşan kişiler ve araştırmacılar gibi kullanıcılar için daha zorlu iş akışlarıyla çalışmayı mümkün kılıyor. M3 Max çipe sahip 14 inç ve 16 inç Pro, bilgi işlem sınırlarını zorlayan performans ve beceriler sunuyor.

Canavar gibi bir GPU’ya, güçlü bir CPU’ya ve 128 GB’a kadar birleşik bellek desteğine sahip M3 Max çipli Pro, yapay öğrenme programcıları, 3D sanatçıları ve video editörleri gibi kullanıcılar için profesyonel uygulamalarda multitasking yapmaya ve ileri seviye iş akışlarına imkan tanıyor. M3 Pro ve M3 Max modelleri şimdi ayrıca göz alıcı koyu bir alüminyum yüzey oluşturan uzay siyahı renk seçeneğiyle sunuluyor.

Tüm Pro modelleri yüzde 20 daha parlak SDR içerikler sunan göz alıcı bir Liquid Retina XDR ekrana, yerleşik 1080p kameraya, etkileyici altı hoparlörlü ses sistemine ve çok çeşitli bağlantı seçeneklerine sahip. 22 saate kadar pil ömrüyle1 birlikte MacBook Pro serisi, profesyoneller için üstün taşınabilirlik sağlıyor. Hem elektriğe bağlıyken hem de pil ile çalışırken aynı performansı sunması sayesinde kullanıcılar iş akışlarını her yere yanlarında götürebiliyor. “

Yeni modeller hakkında, “MacBook Pro gibisi yok. Apple çipin olağanüstü güç verimliliği sağlayan performansı, 22 saate kadar pil ömrü, göz alıcı Liquid Retina XDR ekran ve çok çeşitli bağlantı seçenekleri sayesinde MacBook Pro kullanıcılara hayatlarının en iyi işini çıkarmaları için güç veriyor.” diyen Apple’ın Donanım Mühendisliğinden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı John Ternus sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yeni nesil M3 çipler ile bir profesyonel laptopun yapabileceklerinin çıtasını yine yükseltiyoruz. MacBook Pro’yu ve sınıfının en iyisi becerilerini bugüne kadarki en geniş kullanıcı kitlesine sunmaktan heyecan duyuyoruz. Ayrıca, Intel tabanlı MacBook Pro’dan geçiş yapacak kullanıcılarımızı da her açıdan ezber bozan bir deneyim bekliyor.”

Peki fiyatlar? Yeni modeller maalesef Türkiye’de hiç ucuz değiller:M3 çipli 14 inç MacBook Pro 62.999 TL‘den ve eğitime özel 59.059 TL‘den başlayan fiyatlarla; M3 Pro çipli MacBook Pro 78.999 TL‘den ve eğitime özel 73.069 TL’den başlayan fiyatlarla; 16 inç MacBook Pro ise tam 94.999 TL‘den ve eğitime özel 87.399 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. Yeni MacBook Pro, 10 Kasım Cuma günü elde edilebilecek.”

Bu arada yeni modeller gelince Apple’ın TouchBar’a sahip MacBook macerasını sona erdirdiğini belirtelim. Artık direkt olarak Apple’dan genel olarak çok sevilmeyen bir TouchBar’lı MacBook satın alamıyorsunuz.

Yeni MacBook Pro modelleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER