reklamı kapat

POPÜLER

Redmi Note 10

Redmi Note 10 serisinde yer aldığı iddia edilen sürpriz model

Xiaomi imzalı merak edilen Redmi Note 10 serisi genişlemiş olabilir. En azından kaynaklar bundan bahsediyor. Seride sürpriz bir model daha var.

Redmi Note 10 serisi 4 mart tarihinde resmi olarak lanse ediliyor. Daha önce yapılan sızıntılara göre Türkiye’de de satılması beklenen yeni ailede karşımıza Note 10 4G, Note 10 Pro 4G ve Note 10 Pro 5G modelleri çıkarılacak. Ancak seride kaynaklara göre bir de Note 10 Pro Max yer alıyor. Bu model sürpriz oldu çünkü şimdiye kadar hiç adı geçmiyordu. Geçtiğimiz yıl Redmi Note 9 Pro Max tanıtan firma, bu uzun ismi bu yıl da kullanacak gibi görünüyor. Henüz yüzde 100 kesin olarak geliyor diyemediğimiz Note 10 Pro Max modelinin gücünü Snapdragon 732G işlemciden alacağı iddia ediliyor. Bazı diğer sızıntıların aksine Note 10 Pro ile beraber OLED değil IPS LCD ekran üzerine kurulacağı söylenen Note 10 Pro Max, 5.050 mAh pil üzerine kuruluyor olabilir.

Çok agresif bir fiyat politikasıyla raflardaki yerini alacak bilgisi verilen kesin olarak yolda olan Note 10 4G, Note 10 Pro 4G ve Note 10 Pro 5G, Xiaomi tarafından yapılan resmi açıklamaya göre ortak olarak ekranlarını çizilmeye karşı dayanıklı Gorilla Glass cam ile koruyacak ve IP52 sertifikasına sahip olacaklar. Yerlerini aldıkları modellere oranla daha iyi / güçlü titreşim sistemi taşıyacak Note 10 serinin üyeleri, yüksek kaliteli ses desteğini de getiriyor ve kesin olarak Snapdragon işlemciler üzerine kuruluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Redmi Note 10 serisi için teknik sızıntılar şöyle

Sağlam kaynaklara göre Note 10 modeli gücünü Snapdragon 732G işlemciden alıyor, Note 10 Pro içinde ise Snapdragon 765G 5G kullanılıyor. Kutularında şarj cihazının olmayabileceği yönünde bir bilginin de gündemde olduğu telefonlardan Note 10 Pro, 6 GB RAM ile 64 GB depolama, 6 GB RAM ile 128 GB depolama ve 8 GB RAM ile 128 GB depolama seçeneklerine sahip olacak.  Normal Redmi Note 10 ise 4 GB RAM ile 64 GB depolama ve 6 GB RAM ile 64 GB depolama seçeneklerine sahip olacak.

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy S ailesi için geçmişe dönüş videosu