reklamı kapat

POPÜLER

Aprilia RS 660

Aprilia RS 660 ön siparişle Türkiye’de; işte fiyat ve özellikler

Markanın yeni nesil dinamiklerini taşıyan ilk isimlerden olan Aprilia RS 660, şehir içi kullanımlarında da konfor vadediyor.

Aprilia, sahip olduğu teknolojiler, yeni nesil motoru ve benzersiz tasarım diliyle adeta markanın yeni döneminin sembolü olan RS 660 modelini satışa sundu. yeni nesil motosiklet kullanıcılarının eğlence, kolay kullanım ve tatmin edici performans yönündeki taleplerine yanıt niteliğindeki motosiklet serisinin ilk üyesi RS 660, tasarım dili ve ileri teknolojisiyle dikkatleri üzerine çekiyor. RS 660 bu sınıfta ilk kez Aprilia’nın yarış deneyiminden elde ettiği üstün teknik özellikleri bünyesinde barındırıyor ve bu teknolojileri cadde kullanımına sunarak sürüş keyfini daha da ileriye taşıyor. Üstün sürüş keyfinin anahtarlarından birini ise hafif yapı oluşturuyor. RS 660 sadece 183 kg ağırlık ile son derece hafif bir yapı kullanıma sunuyor. Model için paylaşılan ortalama yakıt tüketiminin 100 kilometre için 4,9 litre olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkanlarıyla Aprilia RS 660

Aprilia RS 660, dikkat çekici tasarımıyla da öne çıkıyor ve gelecekteki Aprilia spor motosikletlerinin görünümüyle ilgili fikirler veriyor. İki ana far ile gündüz farlarından oluşan üçlü LED far grubu karakteristik bir görünüm sergiliyor. Gündüz farlarına entegre edilen sinyal lambaları burun tasarımının daha kompakt görünmesine katkı sağlıyor. Işık sensörü sayesinde ortam karardığında farları otomatik olarak açarken, panik frende dörtlü flaşörler otomatik olarak yanıyor. Viraj aydınlatması ise dönüşlerde ilgili tarafın daha iyi aydınlatılmasını sağlayarak sürüş güvenliğini yukarı taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Entegre aerodinamik çözümlere sahip çift granaj ile donatılan RS 660, bu yenilikçi uygulamayla Aprilia’nın aerodinamik araştırmalara vermiş olduğu önemi de ortaya koyuyor. Son derece hassas bir çalışmanın ürünü olan iki boyutlu yüzey uygulaması tasarım ile fonksiyonelliği birleştiriyor. Çözümün verimliliği CFD (Bilgisayarlı Akış Dinamikleri) yazılımlarıyla analiz edildikten sonra rüzgâr tünelinde test edildi ve son olarak hem yol hem de pist ortamında gerçek sürüş testleriyle teyit edildi. Söz konusu teknik yarış dünyasından aktarıldı. Gövde granajı iki görevi yerine getiriyor. Bir yandan yüksek hızlarda sürüş dengesini optimize eden grenaj, motor ve radyatörden çıkan sıcak havayı yönlendirerek sürücü konforunu da artırıyor. Modelin motor bölümünse ise 100 beygir güç ve 67 Nm tork üreten 660 cc paralel çift silindirli makine konumlandırılıyor. Üçü günlük kullanım, ikisi ise pist kullanımları olmak üzere 5 farklı sürüş modu bulunan RS 660 ülkemizde 139.900 TL fiyatla ön satışa sunuldu.

İlginizi çekebilir

Yamaha Niken