reklamı kapat

POPÜLER

Apple 10 Kasım etkinliği

Apple mart etkinliği için tarih iddiaları yalanlandı; işte son detaylar

Teknoloji devi Apple, 2021’in ilk etkinliğini mart ayında yapmayı planlıyor. İşte bu etkinlik iddia edilen tarihte yapılmayacak.

Apple’ın 2021’deki ilk etkinliği bir kaynak tarafından 16 Mart tarihinde yapılacak denildi. Ancak Apple’a yönelik sağlam kaynak Mark Gurman bunun söz konusu olmadığını aktardı. Ancak Gurman etkinlik konusunda mart ayı için kapıyı kapatmadı. Yani mart ayında gerçekten bir etkinlik düzenlenebilir. İşte bu ihtimal dahilindeki etkinlikte ilk olarak Apple AirTags gelecek. Bu ürün için biliyorsunuz aksesuar firmaları da çalışmalarını hızlandırmış durumda. Şimdiye kadar model için birçok kılıf ve anahtarlık tarzı ürün karşımıza çıktı. Firmalar gördüğümüz kadarıyla AirTags için daha çok taşıma üzerine odaklanıyor. Bunun arkasında da AirTags’ın bünyesinde Samsung SmartTag gibi bir anahtar deliğinin yer almayacak olması bulunuyor. Bu yüzden ürünün çanta ya da otomobil anahtarı gibi yerlere takmak için mutlaka bir kılıf almak gerekiyor. Olası mart etkinliğinde Apple’dan yeni iPad Pro ve AirPods‘ların da geleceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Apple AirTags için bilinen diğer teknik detaylar şöyle

Model gücünü detaylarına burada yer verdiğimiz U1 çip biriminden alıyor. U1 çip biriminin en büyük getirisi ise bu takip aksesuarı için ultra Geniş Bant (UWB) teknolojisi oluyor. iPhone 11, iPhone 12 ve yeni Apple Watch modellerinde de yer alan UWB desteği, teknik olarak konum belirleme noktasında Bluetooth LE ve WiFi‘a oranla çok ama çok daha hassas çalışıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İç mekanda yaklaşık 5 metrelik konum belirleme sürecini 5-10 cm seviyesine çektiği belirtilen teknoloji, iki cihazlar arasındaki radyo dalgalarının transfer zamanını ölçüyor ve böylece çok hassas konum belirleme gerçekleştirebiliyor

İlginizi Çekebilir

Apple’ın en yeni kablosuz kulaklık modeli