reklamı kapat

POPÜLER

Apple

Apple mart etkinliği için tarih ve tanıtılacak ürünler netlik kazandı

Teknoloji devi Apple, 2021’in ilk etkinliğini mart ayında yapmayı planlıyor. İşte bu etkinlik için tarih ve tanıtılacak ürünler için yeni sızıntı yapıldı.

Apple’ın 2021’deki ilk etkinliği için bu sefer firmaya yönelik sağlam kaynaklardan Jon Prosser 23 Mart tarihini verdi. Hatırlarsınız kısa süre önce de başka bir kaynaktan 23 Mart tarihi gelmişti. Bu açıdan etkinlik için tarih artık yüzde 99 oranında netleşmiş gibi görünüyor. Apple’ın yakında resmi olarak duyurusunu yapacağı pandemi nedeniyle sanal olarak düzenlenecek etkinlik, elbette önemli duyurulara sahne olacak. Bu etkinlikte daha önce de söylediğimiz gibi ilk olarak takip odaklı aksesuar Apple AirTags karşımıza çıkacak. Bu ürün çok ama çok uzun süredir bekleniyor. Mart etkinliğinde Apple’dan yeni iPad Pro ve AirPods‘ların geleceğine de kesin gözüyle bakılıyor. Burada Apple’ın hem normal AirPods’un hemde AirPods Pro’nun yenisini tanıtması bekleniyor. 23 Mart etkinliği için hazır olan bir diğer ürünün ise yeni Apple TV olduğu aktarılıyor. Bu ürün için henüz pek fazla bilgi ortaya çıkmış değil. Etkinlikte her zaman başka bir sürprizin ihtimali bulunuyor ancak yukarıdaki ürünlerin kesin olarak hazır olduğu aktarılıyor.

Yeni ürünlerden en çok Apple AirTags merak ediliyor

Model gücünü detaylarına burada yer verdiğimiz U1 çip biriminden alıyor. U1 çip biriminin en büyük getirisi ise bu takip aksesuarı için ultra Geniş Bant (UWB) teknolojisi oluyor. iPhone 11, iPhone 12 ve yeni Apple Watch modellerinde de yer alan UWB desteği, teknik olarak konum belirleme noktasında Bluetooth LE ve WiFi‘a oranla çok ama çok daha hassas çalışıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İç mekanda yaklaşık 5 metrelik konum belirleme sürecini 5-10 cm seviyesine çektiği belirtilen teknoloji, iki cihazlar arasındaki radyo dalgalarının transfer zamanını ölçüyor ve böylece çok hassas konum belirleme gerçekleştirebiliyor

İlginizi Çekebilir

Apple’ın en yeni kablosuz kulaklık modeli