reklamı kapat

POPÜLER

iOS 14.5 apple

Apple, tüm işletim sistemleri için güvenlik güncellemesi yaptı

Teknoloji devi Apple, kısa süre önce önemli bir adım attı ve iOS, watchOS, iPadOS ve macOS için kilit güvenlik güncellemeleri yayımladı.

Apple bu akşam tam olarak iOS 14.4.1, watchOS 7.3.2, iPadOS 14.4.1 ve macOS Big Sur 11.2.3 güncellemelerini herkes için indirmeye sundu. Bu güncellemeler ile ürünlere herhangi bir yenilik ya da ekstra özellik gelmiyor. Bu güncellemeler ile firma bulunan kilit güvenlik açıklarını ortadan kaldırıyor. iOS, watchOS, iPadOS ve macOS Big Sur özelinde kapatılan en önemli açık Safari’nin merkezinde yer alan WebKit ile alakalı. Google ve Microsoft’un güvenlik uzmanları tarafından bulunan bu açığın, doğru kullanımda ciddi zararlar verebileceği aktarılıyor. Bu açıdan firma çıkan yeni gönderdiği güncellemeleri herkesin vakit geçirmeden yüklemesini öneriyor. Her zaman söylediğimiz gibi güvenlik risklerine karşı kullanılan cihazların her zaman güncel tutulması gerçekten hayati bir önem arz ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple yakında yeni ürünler tanıtacak

Firmadan yakında 2021’in ilk etkinliği geliyor. Bu etkinliğin de 23 Mart tarihinde yapılması bekleniyor. Peki etkinlikte neler tanıtılacak? Bu etkinlikte ilk olarak takip odaklı aksesuar Apple AirTags gelecek. Mart etkinliğinde Apple’dan yeni iPad Pro ve AirPods‘ların geleceğine de kesin gözüyle bakılıyor. Burada Apple’ın hem normal AirPods’un hemde AirPods Pro’nun yenisini tanıtması bekleniyor. Firmadan ayrıca yeni iMac’lerin de bu etkinlikte gösterilme ihtimali bulunuyor. 23 Mart tarihinde elbette karşımıza yeni MacBook’lar da çıkabilir.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın en yeni kablosuz kulaklık modeli