reklamı kapat

POPÜLER

iPod touch

Gün yüzüne çıkmamış 3. nesil iPod touch prototipi ortaya çıktı

Eylül ayında iPhone 12 ailesini tanıtmaya hazırlanan Apple, iPod touch’ı piyasaya sunduğunda kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarmıştı. Hücresel şebeke desteği olmayan bir iPhone modeli olarak düşünebileceğiniz iPod touch, iPhone’un sunduğu birçok işlevi yerine getirebiliyor.

Kullanıcılar cihazdaki Wi-Fi bağlantısını kullanarak App Store’dan uygulama indirebiliyor, Apple Music’te müzik dinleyebiliyor veya internette gezinebiliyor. Cihazın ilk modellerindeki eksik kameraydı. Bu durumun farkında olan Apple, üçüncü nesil iPod touch modelinin prototipinde kameraya verse de final üründe kamera tercihinde bulunmamıştı. Twitter üzerinden paylaşılan yeni bir fotoğrafta ise cihazın kameralı versiyonu görülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni iPod touch modeli yolda mı?

2010 yılının eylül ayında tanıtılan cihaz ise ilk kameralı iPod touch modeliydi. Cihazın arkasında 0,7 megapiksel, ön tarafında ise 0,3 megapiksel kamera kullanılmıştı. Şirketin bu yıl veya önümüzdeki yeni bir cihaz modelini satışa sunup sunmayacağı ise belirsizliğini koruyor. Yeni modelle ilgili ne yazık ki bilgiler mevcut değil.

Cihazın en yeni sürümü olan yedinci nesil model, geçtiğimiz yıl satışa sunulmuştu. 1.136 x 640 piksel çözünürlüklü 4 inç Retina ekranla gelen modelde A10 Fusion işlemcisi yer alıyor. 256 GB’a kadar depolama alanı sunan modelin arka kısmında 8 megapiksel, ön tarafında ise 1,2 megapiksel FaceTime kamera yer alıyor. Yedinci nesil cihazın 32 GB’lık versiyonu 199 dolardan, 128 GB’lık versiyonu 299 dolardan, 256 GB’lık versiyonu ise 399 dolardan satışa sunulmuştu.

İLGİLİ HABERLER