reklamı kapat

POPÜLER

Google Canvas

Google’dan yaratıcılığı açığa çıkaran yeni tarayıcı tabanlı uygulama: Chrome Canvas

İnternet devi Google, tarayıcı tabanlı uygulamaları arasına bir yenisini daha ekledi. Karşınızda Chrome Canvas ve onunla yapabilecekleriniz.

Kendisini ilk olarak en son çıkan Chrome OS geliştirici sürümünde gösteren Chrome Canvas, sessiz sedasız kullanıma sunuldu. Google’ın tarayıcı tabanlı son uygulaması olan Canvas, kişilerin tarayıcı üzerinde hızlı çizimler yapabilmesine imkan tanıyor. Direkt olarak buradan erişebileceğiniz uygulama, çok basit bir yapıya sahip. Yaptığınız çizimleri Google hesabına kaydeden Chrome Canvas, isterseniz bilgisayarınıza indirmenize de (PNG formatında) imkan tanıyor. Kişilere dört farklı çizim aracı ve bir de silgi veren uygulama, aklınıza gelen fikirleri kabaca çizime dökme amacıyla oldukça güzel görünüyor. WebAssembly destekli her tarayıcı da kullanılabilen Canvas, elbette renk, fırça boyutu ve opaklık gibi özellikleri de kişilere sunuyor. Ayrıca sistemden yüklenen fotoğraflar üzerinde de çizimler yapılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Canvas

Google, Chrome 71 üzerinde de çalışıyor

Bu yeni sürümü son dönemde sık sık gündeme geliyor. Söylendiği kadarıyla yeni sürüm, kullanıcıları çok rahatsız eden açılır reklamlara sağlam bir darbe vuruyor. 71. sürüm, bünyesinde çok fazla açılır reklam bulunan sitelerin reklamlarını tamamen engelliyor. Ayrıca önemli bir özellik daha yolda bulunuyor. Bazı internet siteleri girdiğiniz sayfadan çıkmanıza izin vermiyor. Siteden çıkmak için geri tuşuna 3 – 4 defa basılması gerekiyor. Hatta bazı siteler geri tuşuna ne kadar basarsanız basın, girdiğiniz  sayfadan çıkmanıza izin vermiyor. Sitede daha fazla kalmanız için yapılan bu can sıkıcı durum, yeni sürümle çözülecek deniyor.

İlgili Video

10 GB RAM’li akıllı telefon OnePlus 6T McLaren Edition