reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Apple AirPods 2

Yeni Apple AirPods için güzel haber

Apple‘ın Türkiye’de 1.199 TL fiyat etiketiyle satılan kablosuz kulaklık modeli AirPods, çok yakında yenilenecek gibi görünüyor. İşte yeni detaylar.

30 Ekim tarihindeki etkinlikte tanıtılmayan yeni Apple AirPods, görünüşe bakılırsa çok yakında karşımıza çıkıyor. Çünkü yeni model kısa süre önce Bluetooth sertifika programında kayıt altına alınmış durumda. Tasarımsal olarak ilk modelden farklı olmayacak kulaklık, daha önce duyduğumuz kadarıyla gelişmiş kablosuz bağlantı çipi W2 ile geliyor. Buna ek olarak yeni model kesin olarak “Hey Siri” komutuna da destek veriyor. Bu sayede kişiler şimdi olduğu gibi dijital asistanı aktif etmek için dokunmak zorunda kalmayacak. iPhone, Mac ve iPad modelleriyle Bluetooth 5.0 üzerinden haberleşecek denilen kulaklık, şarj kutusuyla beraber kablosuz olarak da şarj edilebilecek. Bu sayede şarj süreci çok daha kolay / efektif hale gelecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Apple AirPods 2 devrim yapmayacak

Hatırlamak adına ilk model gücünü özel olarak geliştirilmiş W1 çipten alıyor. Optik sensörlerden ve hareket ivmeölçerinden yararlanarak kulağınızda takılı olup olmadığını algılayan kulaklık, Mac sistemlere de bağlanabiliyor. Ses düzeyini ayarlamak, şarkıyı değiştirmek, arama yapmak ve yol tarifi almak için Siri’yi kullanabilen ürün, tek şarjla 5 saat batarya süresi sunabiliyor. Şarj kutusu ile bu süre 24 saate çıkartılabilirken, kutuda 15 dakika şarj 3 saat dinleme anlamına geliyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın yeni modellerinden