reklamı kapat

POPÜLER

HTC

HTC, geleceğini kurtarmak için kötü bir adım atıyor

Akıllı telefon dünyasının artık çok ön planda olmayan ismi HTC, geleceğine yönelik kötü bir adım atıyor. Bugün ortaya çıkan gelişme, şirkette işlerin iyi gitmediğini bir kez daha gösteriyor.

Herkesin bildiği üzere HTC‘nin akıllı telefon pazarındaki işleri hiç iyi gitmiyor. Geçtiğimiz dönemde Pixel akıllı telefon geliştiren ekibi Google‘a 1.1 milyar dolara satan şirket, yine de işleri yoluna koyamıyor. Aslında detaylarına aşağıda ulaşabileceğiniz U12+ ile dikkat çeken firma, yine de büyük sayılabilecek bir işten çıkarma yapıyor. Bugün gelen bilgiye göre firma, Tayvan’daki 1.500 personeli ile yollarını ayırıyor. Bu işten çıkarma ile toplam iş gücünü yüzde 22 oranında küçülten firma, bu sayede maddi durumu yoluna sokmak istiyor. Geleceğini bu şekilde kurtarması çok zor görünen firma, VR tarafında lider olmasına rağmen oradan da çok gelir elde edemiyor. Özellikle Xiaomi ve Huawei gibi isimler karşısında büyük bir yenilgi alan HTC, yine de telefon alanında kalmaya devam edeceğini belirtiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HTC, karşımıza en son U12+ ile çıktı

Telefon Snapdragon 845 işlemci üzerine kuruluyor. 6 GB RAM ve 64 / 128 GB dahili depolama ile alınabilen telefon, microSD yuvasına sahip. Bu sayede dahili depolaması 2 TB’a kadar çıkabilen HTC U12+, GPU tarafında ise Andreno 630‘u kullanıyor. 6 inç Super LCD “18:9” HDR10 ekranında 2880×1140 piksel çözünürlük sunan yeni model, 3.500 mAh kapasitesinde bir pile sahip. Bu pil Qualcomm Quick Charge 3.0 teknolojisiyle hızlı şarj edilebiliyor. Firma yeni modelinde tam dört adet kamera kullanıyor. Arkada yer alan çift kamera 12 megapiksel UltraPixel 4 ve 16 megapiksel iki sensörü bir araya getiriyor. F1.8 ve F2.6 diyafram değerlerine sahip kameralar, kişilere 2 kat optik yakınlaştırma (Zoom) imkanı tanıyor. Optik görüntü sabitleme yapabilen telefon, lazer otomatik netleme ve sahne algılama ile net olmayan fotoğraf bırakmıyor.

İlgili Video

Telefonu tanıtım videosu