reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen ID.3

Başarısıyla göz doldurdu; elektrikli Volkswagen ID.3 çarpışma testinde [Video]

Euro NCAP tarafından açıklanan çarpışma testi sonuçları, Volkswagen ID.3 için adeta bi gövde gösterisine dönüşerek meraklılarının ilgisini çekecek.

Volkswagen ID.3, markasının yeni dönemdeki elektrik atağının ilk modeli olarak karşımıza çıkarıldı. Kendisinden sonra gelecekler için de referans niteliği taşıyan özellikleriyle kendisini not ettiğimiz modelin, zengin versiyon seçenekleriyle sunulma politikası da oldukça önemli. Her bütçeye ve ihtiyaca cevap verebilmek için sınıflandırılan ID.3 için potansiyel alıcıları doğrudan etkileyecek bir gizem daha sonuca kavuşturuldu. Euro NCAP tarafından çarpışma testine alınan elektrikli otomobil, performansıyla sınıfındaki diğer tüm modellere adeta göz dağı veriyor. Çarpışmada gösterdiği mukavemetin dışında elektronik asistan desteklerinin başarılı yönetimiyle de dikkat çeken model toplam bazda beş yıldıza layık görüldü.


Volkswagen ID.3 çarpışma testi sonuçları

Kuruluşun açıkladığı bu beş yıldız başlığının detaylarına indiğimizde ise otomobilin; yetişkin yolcu koruma kategorisinde yüzde 87, çocuk korumasında yüzde 89, yaya korumasında yüzde 71 ve yardımcı güvenlik sistemlerindeyse yüzde 88 oranında başarı elde ettiğini görüyoruz. Özellikle yolcu, çocuk koruması ve güvenlik sistemleriyle çok ciddi başarı elde eden ID.3’ün genel ortalamasını aşağı çeken ise yaya koruma bölümü olarak dikkat çekiyor. Volkswagen ID.3 ile ilgili merak ettiğiniz teknik özelliklere ise haberimizden ulaşabilirsiniz.