reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch SE akıllı saat

“Can yakan” Apple Watch SE ısınma sorunu

Apple Watch Series 6 ve Apple Watch Series SE kısa bir süre önce satışa sunuldu. Watch Series 6 ailenin en iddialı üyesi olarak karşımıza çıkarken Watch SE daha uygun fiyata güçlü özellikler vadediyor. Türkiye’de de satışta olan saat şaşırtan bir ısınma sorunuyla gündemde.

Apple Insider‘ın aktardığı habere göre Güney Kore’deki bazı Watch SE kullanıcıları aşırı ısınma sorunuyla karşı karşıya. Kullanıcıların söylediklerine göre akıllı saatin ekranı hasar görecek şekilde ısınıyor. Bileklerinin dahi yandığını söyleyen kullanıcılar bu sorunu bazen şarjdayken bazen de bilekteyken yaşadıklarını söylüyor. Sorunun neden yaşandığı netlik kazanmasa da kaynaklar bu sorunun Taptic Engine ile Digital Crown arasındaki ekran konektörlerinin üzerindeki alandan kaynaklandığını ifade ediyor. Bu sorunu yaşayan kullanıcılardan üçünün Apple’dan geri ödeme aldığı söyleniyor. Şu anda bu sorun yaygın görünmese de önümüzdeki günlerde bu sorunun Güney Kore haricindeki ülkelerde de görülme olasılığı mevcut.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Watch SE Türkiye fiyatı ne kadar?

Her zaman açık ekran, EKG ve kandaki oksijeni ölçme gibi özelliklerin yer almadığı Watch SE, uygun fiyatıyla dikkat çekiyor. Türkiye başlangıç satış fiyatı 2.699 TL olan saat, 40 mm ve 44 mm olmak üzere iki farklı ekran boyutuyla geliyor. Akıllı saatle ilgili tüm detaylı bilgilere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Apple Watch Series 6 tanıtım videosu