reklamı kapat

POPÜLER

OnePlus Nord

OnePlus Nord Türkiye’de satışa çıktı; işte fiyatı

OnePlus firmasının yurt dışında satış konusunda dikkat çeken yeni akıllı telefon modeli OnePlus Nord sonunda Türkiye’de de satışta.

OnePlus’ın cihazları uzun süredir büyük bir alışveriş sitesinde OnePlus Türkiye garantili olarak satılıyordu ancak hatırlarsınız bu güzel durum kısa süre önce değişmişti. Telefonlar bahsettiğimiz bu satış kanalından kaldırılmıştı. Şimdi bazı modeller yeniden OnePlus Türkiye garantili olarak satılmaya başlandı. Burada elde edilebilir hale gelen en güncel model ise OnePlus Nord oldu. Yurt dışında bütçe dostu olarak geçen telefonun Türkiye fiyatı 128 GB için tam 6 bin TL seviyesinde yer alıyor. Bu arada telefondaki OnePlus Türkiye garantisi konusunda bazı soru işaretlerinin olduğunu mutlaka belirtmek gerekiyor. Çünkü bu telefonu satış kanalının kendisi değil aracı bir isim satıyor. OnePlus Türkiye’de resmi olarak yer almadığı için bahsedilen “resmi” OnePlus Türkiye garantisi tam olarak nasıl işliyor bilinmiyor.

Hepsine ek olarak aynı satış kanalında şu an tam 10 bin TL’ye 128 GB OnePlus 8 Pro ve 8 bin TL’ye 128 GB OnePlus 8 modelleri de satın alınabiliyor. Bunlarda da OnePlus Türkiye garantisi ibaresi yer alıyor. Ancak dediğimiz gibi bu garantinin tam olarak nasıl işlediği net olarak açıklanmıyor.

OnePlus Nord için teknik özellikler şöyle

Teknik olarak baktığımız zaman Nord’un önünde 32 megapiksel + 8 megapiksel kameralar bir araya geliyor. Arkada ise 48 megapiksel ana + 8 megapiksel ultra geniş açı + 2 megapiksel makro + 5 megapiksel derinlik kameraları bizleri karşılıyor. Gücünü Snapdragon 765G işlemciden alan OnePlus Nord, bağlantı tarafında USB-C taşıyor. Modelin ekranında ise 6,4 inç boyutunda ve 1080×2400 piksel bir 90 Hz AMOLED panel kullanılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Burada 90 Hz sunuluyor olması sevindirirken, cihaz için 6 GB RAM + 64 GB depolama, 8 GB RAM + 128 GB depolama ve 12 GB RAM + 256 GB depolama seçenekleri sunuluyor. Nord modelinin 30W hızlı şarj destekli pili ise 4.115 mAh seviyesinde yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da iPhone 12 ailesinin tanıtım videosu