reklamı kapat

POPÜLER

Donald Trump Facebook Libra kripto para Twitter

Twitter, Donald Trump için kalıcı engelleme kararı aldı

ABD eski başkanı Donald Trump, yaşanan son olaylar sonrasında Twitter tarafından kalıcı olarak engellendi. İşte dikkat çeken gelişmeden detaylar;

ABD’de biliyorsunuz geçtiğimiz hafta inanılmaz olaylar yaşandı. Washington DC’de kongre binasının işgali sonrasında 4 kişi hayatını kaybetti, 14 polis memuru yaralandı, 52 kişi gözaltına alındı ve iki adet boru tipi el yapımı bomba bulundu. ABD seçimini Biden’a kaybeden Donald Trump tarafından yapılan açıklama sonrasında başlayan bu olaylar sonrasında Trump geçici olarak Twitter, Facebook ve Instagram‘da engellenmişti. Facebook dün Trump’ın bu dönemde hizmetlerini kullanmaya devam etmesine izin vermenin risklerinin çok büyük olduğuna inanıyoruz dedi ve bu nedenle Trump’ın Facebook ve Instagram hesaplarına koyulan bloğu süresiz olarak ve en azından önümüzdeki iki hafta boyunca genişletiyoruz açıklamasında bulundu. Şimdi ise Twitter’dan sağlam bir adım geldi. Eski başkanın “@realDonaldTrump” hesabı dediğimiz gibi kalıcı olarak engellendi. Twitter bu hamlesiyle birçok kişiyi fazlasıyla memnun etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Donald Trump artık ana hesabı ile Twitter kullanamayacak

Donald Trump bu arada bu yasağın etrafından dönmek adına “@TeamTrump” üzerinden tweet atmaya çalıştı ancak Twitter tarafından bu hesap da engellendi. Aynı zamanda resmi “@POTUS” hesabından atılan tweet’ler de Twitter tarafından silindi.

İlginizi Çekebilir

Şişirilebilir bir elektrikli motosiklet olduğunu biliyor muydunuz?