reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P50

Huawei P50 serisi için yeni taslak görüntüler ortaya çıktı

Önümüzdeki üç ay içerisinde resmi olarak lanse edilmesi beklenen Huawei P50 ailesi için tasarıma yönelik bir yeni sızıntı daha yapılmış durumda.

Huawei P50 ailesi bildiğimiz kadarıyla tam olarak P50, P50 Pro ve P50 Pro Plus modellerinden oluşacak.

İşte bu modeller için yayımlanan yeni görseller, arkadaki tasarım çizgisini artık kesinleştiriyor.

Huawei, yeni telefonlarının arkasında büyük bir kamera modülü kullanılıyor. Bu iki halkadan meydana gelen modülün içerisinde telefona göre değişecek bir çok kamera bir araya gelecek.

P50 serisindeki üyelerin ön kısmında ise bir sürpriz beklenmiyor. Bizi yüzde 99 ihtimalle çok ince çerçeveler, ekran deliğinde selfie kamerası ve kavisli kenarlar bekliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P50 ailesi ile Android rafa kalkacak gibi görünüyor

Yeni modellerin direkt olarak firmanın kendi işletim sistemi olan Harmony OS üzerine kurulma ihtimali bulunuyor. Bu konuda çok sağlam kanıtlar bulunuyor.

Bu halen yüzde 100 kesin değil ancak dediğimiz gibi birçok sağlam sızıntı buna işaret ediyor. Bunun arkasında da bildiğiniz üzere ABD ambargosu yer alıyor. Huawei halen telefonları için Google’dan resmi lisans alamıyor.

Firma ambargo yüzünden sadece kendi işletim sistemini değil, App Gallery isimli kendi uygulama marketini de kurmuş durumda.

Bu açıdan yeni modeller en azından Çin özelinde kullanıcıları çok memnun edecektir. Çin dışı içinse hep söylediğimiz  Huawei’nin kullanıcıları Harmony OS özelinde ikna etmesi gerekiyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakın