reklamı kapat

POPÜLER

Dyson 360 Vis Nav robot süpürge

Dyson 360 Vis Nav robot süpürge 45 bin TL’den satışa çıktı

Gelişmiş özellikleriyle dikkat çeken Dyson 360 Vis Nav robot süpürge modelin Türkiye’de 45 bin TL‘den satışa sunuldu.

Buradaki resmi satış kanalından 45 bin TL’ye elde edilebilen ürün için şu bilgiler verildi: “Dyson Eş Zamanlı Konumlandırma ve Haritalama (SLAM) teknolojisiyle tasarlanan Dyson 360 Vis Nav, nerede olduğunu hatırlayan, nereyi temizleyeceğini gören ve evinizin toz haritalarını oluşturacak kadar akıllı 360 derecelik bir görüş sistemine sahiptir. Üst düzey işlemci, toz algılama, engellerden kaçınma ve duvar algılama gibi görevler için 26 sensörden veri toplayarak kapsamlı bir temizlik deneyimi sunuyor. Dyson 360 Vis Nav, birçoğu Dyson’ın İngiltere, Hullavington’daki yeni RDD (Araştırma, Dizayn ve Geliştirme) Robotik Merkezi’nde bulunan, İngiltere, Singapur, Filipinler ve Malezya’daki Dyson kampüslerindeki mühendislerden oluşan bir ekip tarafından geliştirildi. Robot, evin panoramik görüntüsünü elde etmesini ve çevresini doğru bir şekilde algılamasını sağlayan balık gözü lens kullanarak 360 derecelik bir görüş sistemi sunuyor. Eş Zamanlı Konumlandırma ve Haritalama (SLAM) görüş sistemi, lensten gelen bilgileri işliyor ve böylelikle robot nerede olduğunu hatırlayarak nereyi temizlemesi gerektiğini biliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dyson Hyperdymium motor dakikada 110.000 devir sayısında dönerek azalmayan bir emiş gücü sunuyor. Ayrıca robotta Dyson’ın güçlü emişle tüm zeminleri derinlemesine temizlik için üç farklı özelliği bir araya getiren ilk temizleme başlığı olan yeni üç işlevli silindir fırça yer alıyor. Sert zeminlerde büyük kirleri toplamak için yumuşak örgü naylon fırça kılları ve ince tozları temizlemek için anti-statik karbon fiber iplikler ve halıların derinine inmek için sert naylon fırça kılları bulunan bir başlıkla satışa sunuluyor.

Sonuç olarak Dyson 360 Vis Nav™ tüm sert zeminlerde ve halılarda derinlemesine temizlik sağlıyor. Açılabilir yan kanal sayesinde ise emiş gücünü otomatik olarak yönlendirerek, köşe ve duvar kenarlarını da temizliyor. Kenar temizliği, robot süpürge projesinin önemli bir parçasıdır. Tam genişlikteki 3 islevli silindir fırçanın yanı sıra robot, köşe ve kenarlarda derinlemesine temizlik için açılabilir yan kanala sahiptir. Duvarı takip eden sensörler robotun odanın kenarına kadar gelmesini ve duvarı takip ederek köşelerdeki tozu almak için uyarıcıyı devreye sokmasını sağlıyor.”

Baş Mühendis Jake Dyson, “Robot süpürgeler evinizi akıllıca temizleyen son derece etkili makineler olmalıdır, böylece sizin temizlik yapmanıza gerek kalmaz. Bu otonom temizleyicileri etkinleştirmek son derece karmaşık algoritmalara, görsel yorumlamaya, toz algılama yeteneklerine ve güçlü motor teknolojisine dayanır. Dyson mühendisleri, süpürgelerimizi geliştirirken öğrendiğimiz her şeyi akıllı yazılımlarla birleştirerek güçlü Dyson teknolojisine sahip olan Dyson 360 Vis Nav™’ı geliştirdi.” diye ekliyor.

Dyson 360 Vis Nav robot süpürge yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli