reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S10

Samsung Galaxy S10 hakkında dikkat çeken son bilgiler 

Samsung’un son günlerde gündemden düşmeyen yeni akıllı telefonu Galaxy S10, şirketin birçok ilki bünyesinde barındıran bir modeli olacak. Donanımsal açıdan detaylanmaya devam eden model, daha şimdiden büyük merak uyandırıyor.

Ortaya çıkan son bilgilere göre Samsung Galaxy S10, bünyesinde Iris tarama özelliğini barındırmayacak. Firmanın bunun yerine karşımıza üç boyutlu yüz tanıma sistemiyle çıkacağı belirtiliyor. Biliyorsunuz bu sistemler birden fazla sensörden yararlanarak kişilerin yüzünü haritalandırabiliyor. Bu sayede fotoğraf ile geçilemeyen bir altyapı kurulmuş oluyor. Bu konuda çok uzun süredir çalışan şirket, Apple ve Oppo’dan farklı olarak parmak izi sensörünü de kullanmaya devam edecek deniyor. Burada fiziksel bir buton değil ekrana entegre parmak izi teknolojisi kullanılacak ve ultrasonik teknolojiden yararlanılacak. Optik olanlardan farklı olarak daha hızlı ve doğru çalışan ultrasonik parmak izi sensörleri, parmak dokusunun 3D haritasını çıkartarak güvenliği ciddi oranda artırabiliyor. Geçtiğimiz hafta Xiaomi Mi Mix ile gündeme gelen “piezoelektrik” hoparlör sistemine de sahip olacağı söylenen model, teknolojik açıdan oldukça gelişmiş ve yenilikçi olacak gibi duruyor. Üç boyutlu yüz tanıma ve parmak izini birleştirerek biyometrik güvenliği ciddi anlamda artıracak firma, aynı zamanda seçme şansı sunacak. Biliyorsunuz halen birçok kişi parmak izini yüz tanımaya göre daha güvenli ve kullanışlı buluyor. Bu yüzden şirket oldukça doğru bir yolda gidiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S10 Plus da yolda

Şirketin normal modele 5,8 inç, Plus (+) modele ise 6,3 inç bir ekran koyacağı da gelen yeni bilgiler arasında yer alıyor. Bu normal modelin Galaxy S9 ile aynı, Plus modelin ise Galaxy S9 Plus’tan 0,1 inç daha geniş olduğu anlamına geliyor. Yeni ailede şimdi olduğu gibi farklı kamera sistemleri kullanması beklenmeyen şirket, bundan önce de Galaxy Note 9’u tanıtmaya hazırlanıyor. Modelin ağustos ayında geleceğine kesin gözüyle bakılıyor.

İlgili Video

Piyasadaki en özel Galaxy S9 modellerinden