reklamı kapat

POPÜLER

Facebook Lite iOS Türkiye
Facebook Lite iOS Türkiye

Facebook Lite iOS sürümü için Türkiye müjdesi

Android için Facebook uygulamasının 2015 yılından bu yana bir “Lite” sürümü bulunuyor. iOS tarafında da çok istenen uygulama sonunda geliyor. Hem de bizi ilgilendiren güzel bir detay ile.

Facebook 2018 itibariyle oldukça büyük ve ağır bir uygulama halini aldı. Hemen her hafta 300-400 MB civarında güncelleme alan uygulama, bu açıdan ciddi eleştirilere maruz kalıyor. İşte bunun için hazırlanan sadeleştirilmiş sürüm Facebook Lite, yakında iOS için de kullanıma çıkıyor. Sadece 5 MB boyutunun olacağı belirtilen uygulama, bu sayede telefonlarda yer kaplamıyor. Çok daha az veri kullanan bu sürüm, söylendiği kadarıyla 2G bağlantıda bile video izlenmesine imkan tanıyor. Tahmin edebileceğiniz üzere sadece temel Facebook içeriğine odaklanan uygulama, hiç kullanılmayan gereksiz tüm içerikleri bir kenara koyuyor. Bu sürümün en çok dikkat çeken yanı ise ilk olarak Türkiye‘de test ediliyor olması. SensorTower tarafından bulunan bu detay, sanıyoruz bir ilki oluşturuyor. Uygulamanın Türkiye pazarına uygun olduğunu düşünen sosyal medya devi, kullanıcıları bekletmeyecek güzel bir adım atıyor. Bazen Lite sürümlerin Türkiye’de aktif edilmesi uzun sürüyor.

Facebook Lite iOS Türkiye
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook Lite sadece güçsüz cihazlara hitap etmiyor

Bu uygulamayı iPhone X sahibi olup yüksek hızlı 4G bağlantıya her zaman erişim sunan kişiler dahi merakla bekliyor. Çoğu kişi artık temel Facebook akışının ötesine geçmek istemiyor, geçmiyor. Normal uygulama şu an birçok cihazda gereksiz yer kaplıyor ve gereğinden fazla veri ve pil tüketiyor. Lite sürümü siz de merakla bekliyor musunuz?

İlginizi Çekebilir

Bu da iOS için çıkan Opera’nın yeni tarayıcısı