reklamı kapat

POPÜLER

2020 Suzuki Swift Hibrit

Suzuki Swift Hibrit cephesinden Türkiye pazarında önemli başarı

Sınıfında fiyat/performans dinamikleriyle öne çıkan Suzuki Swift Hibrit, 2020 yılında Türkiye pazarının sınıf liderleri arasına girdi.

Ürün gamındaki yeni modellerle pazardaki payını artırma eğiliminde olan Suzuki, bu yükselişini 2020 yılında da sürdürüyor. Markanın ürün ailesinin Türkiye’deki yeni üyesi Swift Hibrit, 2020 yılını kendi segmentinin hibrit sınıfında lider olarak tamamlayarak gelecek için umut vadediyor. Açıklanan verilerde Suzuki Swift Hibrit, “B” segmenti hatchback araçlar içerisinde 2020’de sınıfının en çok satan hibrit otomobili rozetiyle karşımıza çıkıyor. Sınıfının en uygun fiyatlı modellerinden birisi olan Swift’in başarısıyla ilgili Suzuki Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Şirin Yurtseven; “Hibrit otomobiller, Avrupa’da olduğu gibi ülkemizde de dizel araçların en büyük alternatifi konumuna geliyor. Özellikle Swift modelimizin yer aldığı B segmenti hatchback sınıfında, artık dizel otomatik modellerin eski hakimiyetinin olmadığını görmekteyiz. Swift Hibrit, Türkiye pazarındaki en donanımlı ve en uygun fiyatlı hibrit model olmasıyla pazarda dizel modellerin yerini almaya başladı ve kısa zamanda beğeni kazandı.” ifadelerine yer verdi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Suzuki Swift Hibrit hakkında öne çıkan özellikler

Suzuki Akıllı Hibrit Teknolojisi (SHVS) ile donatılan Swift Hibrit’te; içten yanmalı motoru destekleyen bir entegre marş alternatörü ve fiş şarjına gerek duymayan 12 Volt’luk lityum iyon batarya yer alıyor. Kendi kendini şarj eden hibrit sistem, yakıt verimliliğini artırıyor. Swift Hibrit’in kaputunun altında ise dört silindirli 1,2 litrelik K12D Dualjet motor yer alıyor. 83 PS güç ve 107 Nm tork üreten motor, CVT şanzımanla kombin ediliyor. Motorun şehir içinde 100 kilometrede ortalama 4,1litre karma yakıt tüketimi değerine imza atarak, benzinli modeline kıyasla şehir içi kullanımda yüzde 20’yi aşan yakıt tasarrufu sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Swift Hibrit’in güvenlik özellikleri arasında ise; Adaptif Hız Sabitleme (ACC) Sistemi, Çift Sensörlü Fren Destek Sistemi (DSBS), Şerit Takip Sistemi (LDWS), şerit değiştirme uyarısı, yalpalama uyarısı, Geri Manevra Trafik Uyarı Sistemi (RCTA), Kör Nokta Uyarı Sistemi (BSM), Adaptif Hız Sabitleme (ACC) ve Uzun Far Asistanı (HBA) bulunuyor. Ülkemizde GL Techno ve GLX Premium donanım seviyeleriyle satışa sunulan Swift Hibrit, LED farlar ve LED stop lamba grubu, 16 inç alaşım jantlar, 9 inç dokunmatik multimedya sistemi ve navigasyon, LCD yol bilgi ekranı, anahtarsız çalıştırma sistemi ve çift renk seçenekleriyle sınıfının en donanımlı otomobillerinden birisi olma özelliğini taşıyor.

İlginizi çekebilir

Tüm merak edilenleriyle 2020 Volkswagen Golf