reklamı kapat

POPÜLER

OPPO Reno 4 Lite

OPPO’dan özel bir işlemciye sahip amiral gemisi akıllı telefon geliyor

Türkiye pazarının öne çıkan oyuncularından olan OPPO, özel bir akıllı telefon haberiyle gündemde yer alıyor. İşte bilinmesi gerekenler;

Teknoloji dünyasının en yenilikçi isimleri arasında yer alan OPPO, ortaya çıktığı kadarıyla Snapdragon 870 işlemcili bir akıllı telefon geliştiriyor. Biliyorsunuz 1 Aralık tarihinde Qualcomm’dan 5 nm üretim sürecinden çıkacak Snapdragon 875 geliyor. Kaynaklar yüksek ihtimalle 7 nm üretim sürecinden çıkacak Snapdragon 870‘in ise OPPO’ya özel kalabileceğini aktarıyor. Bu işlemcinin Snapdragon 865’ten hızlı, Snapdragon 875’ten ise daha yavaş olacağı ve 3.2 GHz seviyesine çıkış yapabileceği gelen bilgiler arasından öne çıkıyor. Sadece OPPO’ya özel bir işlemci garip görünüyor ve bunun sadece ilk aşamada OPPO’ya özel olabileceği düşünülüyor. Yine de bu telefonun bir amiral gemisi olarak dikkat çekici yenilikler taşıma ihtimali bulunuyor ve şimdiden merak uyandırıyor.

OPPO, navigasyon konusunda da önemli bir çalışma yapıyor

OPPO, geliştirdiği yeni teknoloji ile telefonlardaki navigasyon doğruluğunu 1 metre seviyesine kadar indirdi. Bu konuda bir algoritma tasarladığı aktarılan firma, bu hassasiyeti hiçbir ekstra donanıma gerek kalmadan gerçeğe dönüştürmüş. Bu teknolojiyi gerçek kullanıma geçirmek adına China Mobile firmasıyla beraber çalıştığı aktarılan teknoloji devi, yüksek hassasiyet için toplayabildiği tüm verileri topluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Altyapıda GPS’ten, baz istasyonlarından, telefonlardaki ivmeölçer’den, jiroskop’dan ve hatta antenlerden veri alınarak bir araya getiriliyor. Bu verileri işleyen özel algoritma, saniyeler içerisinde hiç olmadığı kadar hassas konumlandırma yapabiliyor.

Not: Görsel temsildir.

İlginizi Çekebilir

Firmanın ilk akıllı saati