reklamı kapat

POPÜLER

BMW

BMW’nin önemli isminden elektrikli otomobillerle ilgili kritik açıklama

02 Ekim 2019

BMW Global İşbirliği Yönetimi ekibinde yer alan Stephan Neugebauer, elektrikli otomobillerin geleceğinde odaklanılması gereken temel noktalara değindi.

Elektrikli otomobil planlamasında üretim ve AR-GE konusuna hız veren BMW, bu kapsamda X3 üzerinden pazara hareket getirmeye hazırlanıyor. Şu aşamada ürün gamında sunduğu modellerin hibritleriyle ön planda olan markanın yönetim ekibinde yer alan Stephan Neugebauer, gelecekle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Innovation Origins‘e yaptığı açıklamalarda elektrikli otomobil pazarının model bazında genişlemesini olumlu olarak değerlendiren başarılı isme göreyse bunun satış sürecine çok aşırı katkısı bulunmayacak. Kullanıcıların ilgisini çekmek adına tamamlayıcıdan çok temel etmenin şarj noktaları ve altyapıları olduğuna işaret eden Neugebauer, bu konuda da daha hızlı ve somut adım atılmasının zorunluluğunu hedef gösterdi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Yakınlarda bir şarj ağı yoksa otomobiller anlamsızlaşır

Neugebauer’in röportajında konuyla ilgili açıklamalarında;”Eğer kullanıcıların işlerinin veya evlerinin yakınlarında araçlarını şarj edebileceği verimli bir bölge yoksa, kimse bir elektrikli otomobil satın almayı düşünmez. Aslında durum bu kadar basit. Bu sebepten ötürü biz ve diğer üreticiler Avrupa Birliği üzerinden ortak çalışmalara devam etmeli. Bunun dışında, doğrudan arabaların kendileri için yapılacak gelişimlere odaklanılmasına gereke olmadığına inanıyorum. Şu aşamada enerji şirketleri ve belediyelerle işbirliğine odaklanmalıyız. Elektrikli bir aracı şarj etmeyi bir cep telefonu gibi kolay ve hızlı şarj edebilmek için daha fazla altyapı yatırımı yapılması gerektiğine inanıyorum.” ifadelerine yerdi. Son birkaç yıllık süreçte Avrupa otobanları temelli olarak ciddi yatırımlar yapan otomobil şirketlerinin, IONITY olarak bildiğimiz projesini de önümüzdeki 2-3 yıllık süreçte daha sık duymaya başlayacağız.