reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy SmartTag Plus

Samsung Galaxy SmartTag Plus satışa çıkıyor; işte fiyat ve detaylar

Galaxy SmartTag ile beraber tanıtılan Samsung Galaxy SmartTag Plus için yurt dışı satışı başlıyor. Model taşıdığı UWB teknolojisi ile fark yaratıyor.

Normal sürüm 300 TL’den Türkiye’ye geldiği için Türkiye ihtimali olan takip aksesuarı Samsung Galaxy SmartTag Plus, Galaxy SmartTag’tan farklı olarak dediğimiz gibi UWB desteğine sahip.

UWB teknolojisi teknik olarak konum belirleme noktasında Bluetooth LE ve WiFi‘a oranla çok ama çok daha hassas çalışıyor.

İç mekandaki yaklaşık 5 metrelik konum belirleme sürecini 5-10 cm seviyesine çektiği belirtilen teknoloji, cihazlar arasındaki radyo dalgalarının transfer zamanını ölçüyor ve böylece çok hassas konum belirleme gerçekleştirebiliyor.

İşte bu teknoloji temelinde dikkat çeken takip aksesuarı Galaxy SmartTag Plus, yurt dışında 40 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olacak. Yurt dışı satışı tam olarak 16 Nisan tarihinde başlayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy SmartTag Plus, bir AR temeline de sahip

Model takılı olduğu objelerin / eşyaların yerini “AR” yani artırılmış gerçeklik teknolojisiyle gösterebilecek. Böylelikle de ürünleri bulmak çok daha kolay olacak.

AR temelini hassas şekilde UWB üzerine kuran ürün, pazarda Tile imzalı çözümlerin karşısına çıkacak. Bu arada benzer bir ürün yakında Apple’dan da gelecek.

Apple’ın AirTags adını vereceği kendi takip aksesuarı da hemen hemen kesin olarak UWB temelinde çok hassas görev yapacak. Apple’dan UWB’siz yani sadece Bluetooth kullanan sürüm olmayacak.

İlginizi Çekebilir

Şirketin en son modellerinden Galaxy A52