reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi, Snapdragon 870

Xiaomi, Snapdragon 870 işlemciyi çok sevdi; yeni modeller yolda

Akıllı telefon pazarının dev ismi Xiaomi, Snapdragon 870 işlemci kullanmayı fazlasıyla sevmiş gibi görünüyor. Çünkü yeni modeller de geliyor.

Qualcomm, geçtiğimiz aylarda adeta Snapdragon 865’in suyunu sıkmış ve Snapdragon 865 Plus ile aynı olan Snapdragon 870 ile karşımıza çıkmıştı.

Snapdragon 888 altına konumlandırılan yeni işlemci, konumu gereği bir amiral gemisi işlemcisi oluyor. Yani oldukça yüksek performans getiren sürüm, SP865 Plus’tan en güçlü çekirdek frekansı açısından 3.2 GHz çıkılmasıyla ayrılıyor.

Bunun haricinde SP865 Plus ile aynı olan ve aşırı bir performans farkı (Sadece yüzde 3) getirmeyen işlemci, 7 nm üretim sürecinden çıkıyor, Adreno 650 GPU kullanıyor ve 5G desteğini harici Snapdragon X55 modem ile kazanıyor.

İşte bu işlemciyi kullanan şimdiye kadar iki farklı Xiaomi modeli çıktı. Bunlar Mi 10S ve Redmi K40 modelleriydi.

Kaynaklara göre Xiaomi’den 2021 bitmeden üç farklı Snapdragon 870 işlemcili telefon daha gelecek.

Henüz bu modellerin isimleri ya da detayları belli değil. Ancak yukarıda da dediğimiz gibi firma bu işlemciyi fazlasıyla benimsemiş durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi, Snapdragon 870 işlemcili modellerden Türkiye’ye de getirecektir

Türkiye’de fabrika kurarak resmi olarak telefon üretmeye başlayan Xiaomi’nin ürün gamı gerçekten inanılmaz büyük hale gelmiş durumda.

Hatta firma elindeki büyük maddi güç ile artık elektrikli araç üretmeyi de planlıyor. Onun detayları da direkt olarak burada yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Şirketin en son modellerinden Galaxy A52