reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Smart Tag

İlginç şekilde Samsung Galaxy Smart Tag Plus da ortaya çıktı

Yakında tanıtılacak Samsung Galaxy Smart Tag ilginç şekilde iki farklı versiyon olarak yolda bulunuyor. İşte ortaya çıkanlar;

SmartThings uygulaması üzerinde de karşımıza çıkan Samsung Galaxy Smart Tag, geçtiğimiz günlerde 91Mobiles sayesinde ilk defa gerçek gövdesiyle de kendisini göstermişti. Tasarımı aşağıda da görebileceğiniz üzere tahmin edildiği gibi çıkan ürün, yeni bilgilere göre Galaxy SmartTag Plus isimli bir versiyona da sahip olacak. Bu yeni gündem olan Plus versiyonun ekstra olarak neler getireceği henüz bilinmiyor ancak ciddi farkların olması beklenmiyor. “Plus” takısından dolayı daha büyük bir gövde ile gelmesi beklenmeyen bu sürüm, 14 Ocak tarihinde Galaxy S21 ailesiyle beraber resmi olarak lanse ediliyor. Normal model bildiğimiz kadarıyla gücünü tek bir 3V CR2032 pilden alıyor ve Bluetooth 5.1 kullanıyor. İki farklı renkte geleceği düşünülen Galaxy Smart Tag, yüksek ihtimalle Avrupa’da 15 – 20 euro arasında bir fiyata satılacak.

Samsung Galaxy Smart Tag sonrasında gelecek Apple AirTags için bilinenler şöyle

Aksesuar firmalarının hazırlığa başladığı ve Apple’ın iOS kodlarında “günlük eşyalarınızı bir daha asla kaybetmeyin” diyerek tanımladığı ürün, hatırlamak adına gücünü detaylarına burada yer verdiğimiz U1 çip biriminden alıyor. U1 çip biriminin en büyük getirisi ise bu takip aksesuarı için Ultra Geniş Bant (UWB) teknolojisi oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 11, iPhone 12 ve yeni Apple Watch modellerinde de yer alan UWB desteği, teknik olarak konum belirleme noktasında Bluetooth LE ve WiFi‘a oranla çok ama çok daha hassas çalışıyor. İç mekanda yaklaşık 5 metrelik konum belirleme sürecini 5-10 cm seviyesine çektiği belirtilen teknoloji, iki cihazlar arasındaki radyo dalgalarının transfer zamanını ölçüyor ve böylece çok hassas konum belirleme gerçekleştirebiliyor. Galaxy Smart Tag ise UWB olmadan geliyor gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

SpaceX, geleceğin roketi için etkileyici bir video yayımladı