reklamı kapat

POPÜLER

Apple AirTag

Apple AirTag üzerine delik açılabildiği ortaya çıktı [Video]

Apple’ın yakında Türkiye’de de satışa sunulacak takip aksesuarı Apple AirTag, satın alanlara ulaşmaya başladı. Buradan ilginç bir detay ortaya çıktı.

Geçtiğimiz hafta tanıtılan Apple AirTag hakkındaki en ince detaylara daha önce burada yer vermiştik. Bu modeli bugün gündeme getiren ufak yapısına rağmen üzerine delik açılabildiğinin bulunması oldu.

AirTag’ın bünyesinde üzücü şekilde normal bir anahtar deliği bulunmuyor. Apple bunun yerine kişilere özel kılıflar satıyor. Burada firma ticari bir tercihte bulunuyor.

Ancak oldukça ince olmasına rağmen bir kişi, AirTag’e zarar vermeden gövdesine delik açmayı başardı. Bu delik sayesinde model ince bir ip bağlanabilir hale geliyor.

Elbette bu işlem modelin garantisini ve su geçirmezliğini ortadan kaldırıyor. Ancak bu kadar ufak bir cihazda delik için yer bulunmuş olması dikkat çekiyor. Gösterilen ilk örneklerde açılan delik pek güzel görünmüyor.

Bu arada modelin içerisinde tam olarak nasıl bir kurulumun olduğunu yukarıdaki videoda izleyebilirsiniz. Ufak boyutuna rağmen Apple AirTag içerisinde bir hoparlör de bulunuyor.

Bu hoparlör ile ürünü tespit etmek oldukça kolaylaşıyor. AirTag’in konumu için Apple’ın özel hazırladığı iPhone üstü görsel bildirimleri de bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple AirTag için fiyatlar Türkiye özelinde yüksek

Modelin tanesi 299 TL. Dörtlü paket içinse 999 TL verilmesi gerekiyor. Ürün henüz Türkiye’de satın alınamıyor. Türkiye satışı 21 Mayıs veya sonrasında olabilir. Bu konuda henüz resmi bir açıklama gelmiş değil.

İlgili Video