reklamı kapat

POPÜLER

Spotify LOG Tasarım

Spotify, ikinci çeyrek raporuyla güncel abone sayısını açıkladı

Çevrimiçi müzik pazarının en önemli ismi Spotify için güncel rakamlar açıklandı. Firma genel olarak büyümeye devam ediyor.

Spotify, 2021’in sonunda 180 milyondan fazla ücretli aboneye ulaşmıştı. Firmanın aylık aktif kullanıcı sayısı ise 406 milyonun üzerinde yer alıyordu. 2022’nin ilk çeyreğinde servis toplam 182 milyon ücretli aboneye ulaştı. Firmanın 2022’nin ilk çeyreğindeki aylık aktif kullanıcı sayısı ise 422 milyona kadar çıktı. Bugün açıklanan 2022’nin ikinci çeyrek sonuçlarında ise 188 milyon ücretli aboneye ulaşıldığı aktarıldı. Toplam kullanıcı sayısı ise 433 milyon seviyesine ulaşıldı. Abone sayısını devamlı olarak artıran firma, bunu kâra döndürme konusunda ise zorluk yaşıyor. Firma halen çok ciddi şekilde kayıp ile yoluna devam ediyor.

Geçtiğimiz aylarda paylaşılan Midia Research araştırmasına göre çevrimiçi müzik servisi pazarın lideri, 2021’in ikinci çeyreğinde yüzde 31’lik pazar payı ile Spotify olmuştu. İkinci sırada yüzde 15’lik pazar payı ile Apple Music yer almıştı. Üçüncü sırayı ise yüzde 13’lük pazar payları ile Amazon Music ve Tencent Music paylaşmıştı. Listenin devamında yüzde 8 pazar payı ile YouTube Music karşımıza çıkarken, diğer isimlerse alanda pek bilinmedik NetEase, Deezer ve Yandex olarak listelenmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Geçtiğimiz yıl burada yer verdiğimiz olumsuz konularda gündemden düşmeyen Spotify, alandaki liderliği Apple Music gibi dev rakibine rağmen kimseye bırakmıyor. Apple Music’in güncel abone sayısı ise halen bilinmiyor. Apple bunu paylaşmayı tercih etmiyor. Firmanın uzun zamandır merakla beklenen HiFi paketinden ise halen üzücü şekilde bir haber yok. Firma yüksek kaliteli müzik keyfini resmi olarak duyurmasına rağmen bir şekilde kullanıma sunamıyor ya da sunmak istemiyor.

Güncel Spotify rakamları yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın