reklamı kapat

POPÜLER

Vivo 6G

Vivo geleceğin teknolojisi 6G ile ilgili bir rapor paylaştı

Henüz Türkiye’de 5G teknolojisi hizmete girmemişken dünyada 6G teknolojisiyle ilgili çalışmalar sürüyor.

6G teknolojisiyle ilgili çalışmalarına devam eden Vivo bu teknolojiyle ilgili raporu “Bugün için, Gelecek için” forumunda paylaştı. Vivo’nun gerçekleştirdiği analize göre 6G teknolojisi ile iletişimin, hesaplamanın ve algılamanın tek bir sistemde birleştirilmesi planlanıyor. Entegre bir 6G ağının insanları makinelere ve makineleri makinelere bağlayarak yenibir dijital dünya yaratmaya yardımcı olacağı ön görülüyor. 2030 yılına kadar yüz milyarlarca cihazın birbirine bağlanması bekleniyor.

Vivo 5G standart uzmanı, Rakesh Tamrakar, “6G, yeni nesil bağlanabilirliği insanların hayatlarının her alanına getirmemize olanak sağlayacak. Daha fazla erişim teknolojisini entegre edecek, daha büyük bir fiziksel alanı kaplayacak ve daha fazla hizmeti destekleyerek daha iyi çekirdek yetenekler sağlayacak. 6G; endüstrileri, ulaşımı, çalışma alanlarını ve evleri sorunsuz bir şekilde birbirine bağlayarak, topluma büyük katkı sağlayacak.” dedi.

Teknoloji karma gerçeklik, holografik ve çok duyusal iletişim gibi yeni deneyimleri kullanıcılarla buluşturmak için telekom hizmetlerini genişletiyor. Bu teknolojinin hayatımıza girmesiyle hem veri hızının artması hem de gecikme sürelerinin azalması amaçlanıyor. Ağ ve hava arayüzü verimliliği iyileştiren yeni bağlantı teknolojisi aynı zamanda maliyeti de azaltıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vivo İletişim Araştırma Enstitüsü Başkanı da konu hakkında açıklamada bulundu

vivo İletişim Araştırma Enstitüsü Başkanı Qin Fei, “Dünyanın önde gelen akıllı telefon satıcılarından biri olarak, son teknolojiye sahip 5G akıllı telefonları uygun fiyatlı ve erişilebilir hale getirerek tüketicileri güçlendirmeye kararlıyız. Aynı zamanda, geleceğin teknolojisi olan 6G için çalışmalarımız da hız kesmeden gelişme kaydediyor. Ar-Ge’nin ön saflarında yer alan şirketimiz, 6G dünyasının neye benzeyebileceğini ve oraya ulaşmak için hangi teknolojileri geliştirmemiz gerektiğini keşfetmeye devam ediyor. ” dedi.

İlginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın