reklamı kapat

POPÜLER

2021 Hyundai Tucson
2021 Hyundai Tucson

Merakla beklenen 2021 Hyundai Tucson için Amerika’daki üretim macerasından ilk fotoğraflar

Önümüzdeki bahar döneminde satışa sunulacak 2021 Hyundai Tucson, Amerika’daki tesislerden çıkacak dördüncü model olacak.

Tanıtımının ardından geçtiğimiz yılın eylül ayı içerisinde Güney Kore bayilerinde boy göstermeye başlayan yeni Tucson için beklentiler oldukça yüksek. Geçirdiği tasarım evrimiyle bir anda sınıfının en iddialı modeli konumuna gelen üçüncü neslin Türkiye geri sayımı da devam ediyor. Marka için kapsamlı pazar stratejinini merkezinde konumlanan 2021 Hyundai Tucson, Amerika’da da Avrupa’daki iddiasını sürdürecek. Uzun süren dönüşüm hazırlıklarının ardından markanın Amerika kanadı nihayet aracın üretiminde başlama tuşuna bastı. Alabama’da yer alan tesislerde bant macerası başlayan Tucson, Santa Fe, Elantra ve Sonata sonrası fabrikadan çıkan dördüncü model olacak. Tucson’un Amerika’daki satış süreci ise önümüzdeki bahar döneminde başlayacak.

2021 Hyundai Tucson

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkanlarıyla 2021 Hyundai Tucson

Süreç içerisinde N-Line da dahil olmak üzere farklı versiyonları da tanıtılan yeni nesil Tucson, bir önceki nesle göre 20 mm daha uzun, 15 mm daha geniş ve 10 mm artırılmış dingil mesafesi ile geliyor. Özellikle arkada oturan yolcular, 26 mm ek diz mesafesinin keyfini çıkarak saatlerce uzun yolculuklar yapabilecekler. Bu arada, bagaj kapasitesi de seçilen motor ve güç aktarım sistemine bağlı olarak 33 ila 107 litre arasından artırılmış. Hyundai tarafından açıklanan hacim 620 litre ve koltuklar katlandığında da 1.799 litreye kadar çıkabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Üç elektrikli motor ve dört farklı şanzıman seçeneğine sahip Tucson’da ayrıca iki adet içten yanmalı motor da var. Benzinli ve dizel motorlarla da satışa sunulacak aracın her kullanım amacına uyum göstermesi söz konusu. Turbo benzinli ve her zamandakinden daha ekonomik dizel 48 volt hafif hibrit, kompakt SUV segmentindeki tüm beklentileri rahatlıkla karşılama iddiasında. Ayrıca üç farklı hibrit seçeneğiyle de hem çevreye hem de yakıt ekonomisine katkıda bulunacak. Tucson ile ilgili detaylı bilgilere haberimiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

İlgili video

Yeni oluşumun ilk elektriklisi Ioniq 5 tanıtıldı!