reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk

Ford’un Avrupa CEO’su Elon Musk’la dalga geçti

Elon Musk‘ın Twitter’da paylaştığı kutlama mesajı yarım kaldı. Ford’un Avrupa bölgesi CEO’su Steven Armstrong, Musk’la dalga geçti.

Geçtiğimiz günlerde Twitter kullanıcıları otomobil sektörünün önde gelen 2 isminin tatlı atışmasına şahit oldu. Elon Musk, “7.000 otomobil, 7 gün. <3 Tesla Ekibi <3” diye bir tweet paylaşmıştı. Habere devam etmeden önce bu tweet’in hemen anlamını açıklayalım. Bildiğiniz gibi Tesla Model 3 üretiminde şirket bazı sıkıntılar çekiyordu. Şirket modelin üretimini haftada 3.500 araca çıkarmıştı ancak haziran sonunda üretimin haftada 5.000 araca çıkacağı müjdelenmişti. Musk’ın son tweet’i ise bu üretim sayısını haftada 7.000 Model 3’e çıkardıklarını gösteriyor. Musk da bu müjdeli haberi bize Twitter’dan duyurup, Tesla ekibine sevgisini gösteriyor. Ancak herkes bu sayıları çekici bulmadı. Liste başında Ford’un Avrupa CEO’su var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“O da bir şey mi…”

Ford ve Tesla arasındaki rekabet de malum… şirketin Avrupa CEO’su Steven Armstrong da doğal olarak fırsatı görünce kullanmadan edememiş. Musk’ın attığı tweet’i retweet’leyen CEO da şöyle bir mesaj paylaşmış: “7.000 otomobil, yaklaşık 4 saat. <3 Ford Ekibi <3” Musk’ın hevesini kursağında bırakan Armstrong kısaca diyor ki: “Daha gidecek çok yolunuz var, bu övünülecek bir şey değil.

Öte yandan Tesla içinde bu gerçekten şaşırtıcı ve sevindirici bir haber. 5.000 araç üretimi planlanırken bunun 7.000’e çıkarılması, ekibin beklenenden de daha hızlı çalıştığı ve ona uygun çözümler geliştirdiğini işaret ediyor. Ford’un sektördeki tecrübesi ise tartışılamaz elbette… Bu tatlı atışmayı Armstrong’un tweet’inden görebilirsiniz.