reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

iPhone 12

iPhone 13 serisinden ekran konusunda önemli haber

Apple’ın iPhone 12 ailesi henüz gelmeden iPhone 13 hakkında söylentiler gelmeye devam ediyor. Şimdiden 2021 serisi gündemde yer ediniyor.

iPhone 12 serisi sürekli olarak 120 Hz ProMotion ekranlar ile gelecek deniyor. Ancak biliyorsunuz burada bir soru işareti bulunuyor. Çok sağlam bir kaynak telefonlarda 120 Hz olması halinde bunun ya düşük çözünürlükte sunulacağını ya da 120 Hz’in çok yüksek enerji harcayacak bir seçenek olacağını aktarıyor. Bunun da arkasında telefonlarda LTPO temelli bir ekranın sunulamayacak olması yer alıyor deniyor. Bu açıdan da bu yıl sonunda çıkacak modeller 120 Hz konusunda tam olarak istendiği gibi olmayabilir deniyor. 120 Hz’i tam olarak kullanacak ilk telefonlar ise kaynaklar haklıysa 2021 sonunda çıkacak iPhone 13 ailesi olacak. Söylendiği kadarıyla Apple’ın tedarikçileri LTPO temelli OLED ekranlar üzerinde çalışmaya başlamış durumda. Bu detay 2021 modellerinin mini LED’e geçmeyeceği anlamına da geliyor. Firma mini LED’in öncelikle iPad gibi diğer ürünlerinde kullanacak gibi duruyor. Açıklamalara göre LTPO teknoloji özellikle enerji tasarrufu konusunda büyük fark yaratıyor. Bu da 120 Hz için olmazsa olmaz bir imkan deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 13 modelleri hakkında başka bilgiler de var

Daha önce doğru sızıntılar yapan bir kaynak, 13 serisindeki Pro’ların arkasında yer alacak kamera sistemiyle alakalı ilk bilgileri geçen hafta paylaştı. Bu çizime göre 2021’in Pro modelleri arkalarında dörtlü kamera kurulumu taşıyor. LiDAR tarayıcıya da sahip olacak telefonların arka kurulumları tam olarak şöyle olacak deniyor:

-64 megapiksel geniş açı lens (1x optik zoom ve 6x dijital zoom)
-40 megapiksel telefoto lens (3x-5x optik zoom ve 15-20x dijital zoom)
-64 megapiksel anaformik lens (Özel olarak video için)
-40 megapiksel ultra geniş açı lens (Optik ters zoom?)
-LiDAR 4.0 tarayıcı

iPhone 13 ailesinde çentiğin ortadan kalkma ihtimali de bulunuyor. Aynı zamanda yeni seride bir şarj portunun da olmayacağı söyleniyor. Bunun yerine sadece kablosuz şarj kullanılacak deniyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin yeni arayüzü MIUI 12 ile tanışın