reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S21

Samsung Galaxy S21 serisinde sunulan faydalı obje silme özelliği

Samsung Galaxy S21 ailesinde oldukça faydalı bir fotoğraf düzenleme özelliği yerleşik olarak sunuluyor. İşte bilinmesi gerekenler;

Samsung Galaxy S21 ailesi resmi olarak tanıtılmaları sonrasında gündemden düşmüyor. Donanımsal olarak güçlü olan telefonlar, yazılım tarafında da boş değiller. Örneğin modellerde “Object Eraser” isimli bir özellik yer alıyor. Bu özellik sayesinde kişiler çektikleri fotoğraflardan istemedikleri objeleri silebiliyor ya da diğer bir deyişle çıkarabiliyor. Kullanımının çok kolay olduğu özellik, bu işlem için üçüncü parti uygulamalara gerek bırakmıyor olmasıyla fazlasıyla sevindiriyor. Sadece basit dokunmalar ile çalışan ve aynı anda birden fazla objeyi (Örneğin fotoğraf giren kişiler) silebilen Object Eraser özelliği, Samsung’a göre yapay zeka temelli çalışıyor. Burada Snapdragon 888 ve Exnoys 2100‘ün güçlü yapay zeka kapasitelerinden yararlanılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S21 Ultra, kamera konusunda ailenin en iyisi konumunda

Telefonun arkasında dörtlü kamera yer alıyor. Burada 108 megapiksel 1/1.33 inç F1.8 ana + 12 megapiksel 1/2.55 inç F2.2 ultra geniş açı + 10 megapiksel 1/3.24 inç F2.4 3x optik telefoto + 10 megapiksel “periskop temelli” 1/3.2 inç F4.9 10x optik zoom kameraları bir araya geliyor.Önde ise 40 megapiksel 1/2.8 inç F2.2 selfie kamera yer alıyor. Modelin arka kamera modülünde ayrıca LED flaş, mikrofon ve lazer otomatik netleme sistemi de yer alıyor.

İlgili Video