reklamı kapat

POPÜLER

Renault Mobilize; Fransız üreticinin yeni markasıyla bizleri neler bekliyor?

Birbirinden önemli modellerin duyurusunun yapıldığı etkinliğin önemli aktörlerinden birisi de Renault Mobilize. Marka şehir içi ulaşımda etkin olacak.

Renault grubunun geride bıraktığımız gün gerçekleştirdiği duyurular arasında, yepyeni bir marka da bizleri karşıladı. “Mobilize” adıyla karşımıza çıkan bu adım grup bünyesinde oluşturulan dört yeni iş biriminden biri olarak lanse ediliyor. Mobilize, sınıfının en iyi açık ekosistemleri üzerinden grup partnerleri ve diğer markalara mobilite, enerji ve veriye dayalı hizmetlerle kullanıcıların karşısında olacak. Şirket bu adımla birlikte daha sürdürülebilir ve paylaşımlı mobilite yöntemlerini benimsemek isteyen tüketicileri hedefliyor. Renault Mobilize’nin en ana göreviyse karbon nötr ve döngüsel ekonomiden değer yaratma hedefi doğrultusunda yeni ihtiyaçlara cevap vererek sürdürülebilir enerji ekosistemlerini teşvik etmek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Renault Mobilize için önemli satır başları

Süreçle ilgili açıklamalarda bulunan Mobilite CEO’su Clotilde Delbos; “Otomotiv sektöründeki, sahiplik kavramından istenilen zaman ya da yerde paylaşımlı kullanımına geçiş sürecini kucaklamak için heyecan duyuyoruz. Mobilize, otomotivin ötesinde enerji ve veri alanlarında geniş yenilikçi hizmetler sunacak. Tüm partnerlerimizle birlikte amacımız çevresel etkiyi azaltırken, yolcular ve yükler için daha sürdürülebilir ve ulaşılabilir araç kullanımını en üst düzeye çıkarmak.” ifadelerine yer veriyor.

Açık ekosistemler geliyor

Mobilize, yolcu ve yük transferi için tüketicilerin, şirketlerin ve belediyelerin dönüşen ihtiyaçlarına yönelik esnek mobilite hizmetleri sunuyor. Marka, tüketiciler için en iyi çözümleri birlikte oluşturmak amacıyla portföyünde bulunan inovatif mobilite ve enerji start-uplarından faydalanacak. Mobilize, Renault Grubu’nun tasarım ve üretimdeki uzmanlığından ve elektrikli araç liderliğinden yararlanarak girdiği mobilite pazarında güçlü bir rekabet avantajına sahip. Özel mühendislik ve tasarım ekiplerinden yararlanacak olan Mobilize, amaca yönelik tasarlanmış araçlar üretecek. Ağır kullanıma uygun, modüler, sağlam ve tamamen elektrikli araçlar, yeni mobilitenin en kritik ihtiyaçlarını karşılayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Karbon nötr, döngüsel ekonomi ve uzun ömürlü araç taahhüdü

Mobilize, Renault Grubu’nun güçlü elektrikli araç uzmanlığına, özellikle de batarya ömrü değer yönetimine dayanıyor. Bu özel oluşum, enerji dönüşümünü gerçekleştirmeye yardımcı olmak için akıllı şarj çözümleri ve gelişmiş enerji depolama çözümleri içeren bir enerji ekosistemi geliştirmeye yatırım yapıyor. Marka, elektrikli mobiliteyi daha da artırmak için elektrikli araç alımını kolaylaştıracak çözümler sunuyor. Bu nedenle Mobilize, müşterilerinin halka açık şarj noktalarını kolayca bulmaları ve Avrupa genelinde tek bir kanaldan ödeme yapabilmeleri için bir şarj kartı geliştiriyor. Mobilize, EV ve PHEV filosu müşterileri için, Avrupa genelinde şarj altyapısı çözümlerine kolay erişim sağlamak amacıyla bağlı kuruluşu Elexent aracılığıyla hizmet verecek.

İlginizi çekebilir

Renault Megane eVision; elektrikli hatcback provası tanıtıldı